HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Önce kirlenen Ergene’ye siyah çelenk Sonra Kent Ormanı’na 100 fidan

14 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Önce kirlenen Ergene’ye siyah çelenk Sonra Kent Ormanı’na 100 fidan
Önce kirlenen Ergene’ye siyah çelenk Sonra Kent Ormanı’na 100 fidan

Lüleburgaz Belediyesinin TEMA Vakfı Lüleburgaz Şubesi iş birliğiyle gerçekleştirdiği Çevre Şenliği etkinliklerinin son gününde bisiklet tutkunları anlamlı bir etkinliğe imza attı. İlk olarak kirlilik seviyesi halk sağlığını tehdit eden Ergene Nehri’ne siyah çelenk bırakan bisikletliler, daha sonra Cumhuriyetin 100’üncü yılı anısına Lüleburgaz Kent Ormanı’nda 100 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Lüleburgaz Belediyesinin TEMA iş birliğiyle düzenlediği ve tam 1 hafta boyunca dolu dolu etkinliklerle devam eden Çevre Şenliği etkinlikleri anlamlı bir farkındalık etkinliğiyle sona erdi. Dün Yeni Tören Alanı’nda buluşan onlarca bisiklet tutkunu pedallarını kirlenen Ergene’ye sürdü. Ergene Nehri kıyısına gelen bisikletliler, yanlarında getirdikleri siyah çelengi bölgeye bıraktı.

100’üncü yıla 100 fidan

Çelenkli tepkiden sonra ise bisikletliler rotasını bu sefer Lüleburgaz Kent Ormanı’na çevirdi. Kent Ormanı’ndaki ağaçlandırma alanına gelen bisikletliler, Lüleburgaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelinin belirlediği noktalarda Cumhuriyet’in 100’üncü yılı anısına 100 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika