HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yazar Şafak Layiç’in yeni kitabı etkili iletişime yeni bir bakış açısı kazandırıyor

05 Kasım 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Yazar Şafak Layiç’in yeni kitabı etkili iletişime yeni bir bakış açısı kazandırıyor
Yazar Şafak Layiç’in yeni kitabı etkili iletişime yeni bir bakış açısı kazandırıyor

İNSANLARI RENKLERLE (KOLAYCA) TANIMAK, OKUYUCULARLA BULUŞTU

Eğitmen ve Yazar Şafak Layiç, “İnsanları Renklerle (Kolayca) Tanımak” adını taşıyan yeni kitabıyla okurlarını heyecanlandırıyor. Daha önce Resimli Beden Dili, Etkili İletişimin Temeli – Beden Dili, Mutlu Aile Başarılı Çocuk ile Aile ve Sınav Başarısı adlı birçok esere imza atan Layiç, son kitabında insan karakterlerini anlamak ve anlatmak için ilham verici bir rehber sunuyor.

Layiç’in son kitabı, insan karakterlerini dört ana başlık altında inceliyor ve okuyucularına karakter analizi yapmanın kolay yollarını sunuyor. Kitap, dört ana renkle sembolleştirilen karakterleri daha yakından tanımak isteyenlere yol gösteriyor.

Layiç: “Bu kitapla bir köşe taşı koymak istedim”

Şafak Layiç, yeni kitabı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu kitap, insanları daha iyi anlamanın ve insan ilişkilerini geliştirmenin önemini vurguluyor. Her birey farklıdır ve bu farklılıkları anlamak, etkili iletişim ve başarılı ilişkiler kurmanın anahtarıdır. Ben de kitabımda Mavi, Sarı, Kırmızı ve Yeşil olarak sembolleştirdiğim dört ana karakter tipini ve bu karakterleri hızlı bir şekilde tanımanın yollarını gündelik hayatımızdan örneklerle, kolay anlaşılır bir dille anlatıyorum. Her yaştan ve ilgi alanından insana hitap etmeyi hedeflediğim bu kitabımla; insan ilişkilerinde kendimizi daha fazla geliştirmek ve birbirini anlayan bireylerden oluşan bir topluma giden yolda önemli olduğunu düşündüğüm bir köşe taşı koymak istedim,” diye konuştu.

İnsanları anlamak için değerli bir kaynak

Yazar Layiç ayrıca, kitabın insanların günlük hayatlarına nasıl katkı sağlayabileceğini ve her birimizin insanlar arasındaki farklılıkları daha derinlemesine anlamamızın neden önemli olduğunu vurgulamaktadır. Kitap, iş, aile, arkadaşlar ve daha pek çok konuda insan ilişkilerini güçlendirmek isteyen herkes için değerli bir kaynak olarak görülüyor.

“İnsanları Renklerle (Kolayca) Tanımak” adlı kitap, Şafak Layiç’in önceki eserleri gibi, okurlarına kendilerini ve çevrelerindekileri daha iyi anlama fırsatı sunuyor.

Şafak Layiç Kimdir?

1964 doğumlu olan Şafak Layiç, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunudur. Beden dili eğitmeni ve drama lideridir. Ayrıca uluslararası “Practitioner NLP” ve “Master Practitioner” (UNLPA) belgelerine sahip, Usta NLP Uygulayıcısıdır. 1986 yılından beri değişik liselerde ve mesleki eğitim merkezlerinde öğretmenlik yapmıştır. Çağdaş Drama Derneği’nin 5 aşamadan oluşan projeli drama liderlik eğitimlerini ve Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi’nin Öğretmenlere yönelik drama sertifika programını başarıyla bitirmiştir. AÇEV (Anne Çocuk Eğitimi Vakfı) tarafından verilen eğitimleri aldıktan sonra Baba Destek Programı eğitmenliği yapmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı M.S.M. Akşam Okulu Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. Pek çok okulda drama eğitmenliği, tiyatro yönetmenliği, oyun yazarlığı, Levent Kırca Televizyonu’nda mizah-senaryo yazarlığı, TGRT’de dizi-senaryo yazarlığı, pek çok dergi ve gazetede mizah-öykü yazarlığı yapmıştır.

“Resimli Beden Dili” (4×4 Yayıncılık), “Etkili İletişimin Temeli – Beden Dili” (Yakamoz Yayıncılık), Aile ve Sınav Başarısı (Çatı Yayıncılık) ile Gençler İçin Kişisel Gelişim (İSTESOB-AB Projesi) adlı kitapların yazarıdır. Bundan başka, “Okul Tiyatrosu”, “Sigaradan Kurtulmanın Kolay Yolları”, “Masallar ve Yaratıcı Drama” ile “Geliştiren Öyküler” adlı kitap dosyaları da basıma hazır hale getirilmiştir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika