HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstasyon Caddesi’nde çalışmalar sürüyor “Daha konforlu ve kullanışlı olacak”

26 Ağustos 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»İstasyon Caddesi’nde çalışmalar sürüyor “Daha konforlu ve kullanışlı olacak”
İstasyon Caddesi’nde çalışmalar sürüyor “Daha konforlu ve kullanışlı olacak”

Lüleburgaz Belediyesinin yüklenici hatalarını tespit ederek yeniden bedelsiz bir şekilde yaptırdığı İstasyon Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Gerenli, “Çok kısa bir süre içinde daha konforlu ve kullanışlı bir caddeye kavuşacağız. İlk günkü gibi şeffaf olmaya, yaptığımız her işin, harcadığımız her kuruşun hesabını vermeye devam edeceğim. Komşularıma bu süreçte gösterdiği sabır için bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

Lüleburgaz Belediyesinin yüklenici hatalarını tespit ederek yeniden bedelsiz bir şekilde yaptırdığı İstasyon Caddesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Caddenin Nazif Balkan Caddesi’nden D-100 istikametine doğru olan kısmında sıcak asfalt çalışmaları devam ederken, diğer istikamette de çalışmalar başlayacak. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde koordineli bir şekilde gerçekleştirilen çalışmaları ise Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli yerinde inceledi. Ekiplerden bilgi alan Başkan Gerenli, caddenin çok kısa bir zaman içinde konforlu hale getirileceğini söyledi.

Gerenli’den şeffaflık ve hesap verebilirlik vurgusu

 Çalışmalar hakkında açıklama yapan Başkan Gerenli, caddede yol yapımının tekrarlanması nedeniyle duyduğu üzüntüyü belirterek şeffaflık ve hesap verebilirlik vurgusu yaptı. Başkan Gerenli, “Lüleburgazlılara en başında söz vermiştim. Şeffaf olacağım ve yaptığımız her işin harcadığımız her kuruşun hesabını komşularıma vereceğim. Tıpkı göreve ilk başladığım dönemde Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde olduğu gibi burada da İstasyon Caddesi yapım işinde de yüklenici firmadan kaynaklanan hatalar, kusurlar ve eksiklikler olduğunu gördük. Bunları tespit ettik. Gerekli yazışmalarımızı yaptık. Şimdi yüklenici firma tarafından İstasyon Caddesi’ndeki asfalt serim işimiz bedelsiz olarak tekrar yapılıyor” diye konuştu.

Bin 500 ton asfalt kırığı geri dönüşecek

 Lüleburgaz Belediyesinin her çalışmada israfının önüne geçtiğini söyleyen Başkan Gerenli, çalışmadan çıkacak bin 500 ton asfalt kırığının belediyeye ait İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde geri dönüşüme kazandırılacağını söyledi. Başkan Gerenli, “Buradan çıkacak yaklaşık bin 500 ton asfalt kırıntısını dolgu malzemesi olarak kullanacağız. Yani çevreye duyarlılığımız çevre hassasiyetimiz ve israftan kaçan çalışma sistemimiz burada da devam ediyor. Çok kısa bir süre sonra daha konforlu daha kullanışlı ve estetik bir İstasyon Caddesine sahip olacağız. Bu süreç içerisinde göstermiş olduğunuz sabırdan dolayı bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika