HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lüleburgaz’da “Askıda Fatura” dönemi!

06 Ağustos 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Lüleburgaz’da “Askıda Fatura” dönemi!
Lüleburgaz’da “Askıda Fatura” dönemi!

Lüleburgaz Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarının ödenebilmesi ve dayanışma ruhunu yaşatması için “Askıda Fatura” uygulamasını başlattı.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleşen uygulamayı ilk kullanan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, “Askıda Fatura Uygulaması ile Lüleburgaz’da gerçek ihtiyaç sahiplerine biraz daha elimizi uzatıp onların daha rahat nefes almasını, daha rahat yaşamasını sağlayabiliriz” diyerek vatandaşa dayanışma çağrısı yaptı.

Hayata geçirdiği destek paketleriyle hayatın her alanında halkının yanında olan Lüleburgaz Belediyesi, bir yeni uygulamayı daha hayata geçirdi. Lüleburgaz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü, İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı iş birliğinde “Askıda Fatura” uygulamasını hayata geçirdi. Bu doğrultuda vatandaşlar “askidafatura.luleburgaz.bel.tr” adresi üzerinden “Askıdan Fatura Al” seçeneğini tıklayarak çok rahat bir şekilde ödeme yapabilecek.

İlk ödeme Başkan Gerenli’den

 

Askıda Fatura Uygulamasını ilk kullanan ise Başkan Gerenli oldu. Uygulama hakkında Bilgi İşlem Müdürlüğü personelinden bilgi alan Başkan Gerenli, daha sonra askıdan fatura alarak ihtiyaç sahibi bir vatandaşın faturasını ödedi. Bir sosyal belediyecilik uygulamasını daha hayata geçirmekten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Gerenli, “Ekonomik sıkıntıların gittikçe arttığı, hayat pahalılığının belimizi büktüğü bu dönemde Lüleburgaz Belediyesi olarak bir sosyal projeye daha imza atmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugüne kadar Lüleburgaz’da yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini verdik ve vermeye devam edeceğimize yürekten inanıyorum” diye konuştu.

“Hep birlikte zor günleri aşacağız”

Uygulama sayesinde Lüleburgaz’da gerçek ihtiyaç sahiplerinin daha rahat nefes almasını ve yaşamasının sağlanabileceğini söyleyen Başkan Gerenli, uygulamanın hayata geçmesinde katkıları olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB çalışanları ve Lüleburgaz Belediyesi personeline teşekkür etti. Başkan Gerenli, “Daha önce Büyükşehir Belediyelerimizde uygulanmış olan bu çalışmayı Lüleburgaz’a kazandırmamızda bize yardımcı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere bütün İBB çalışanlarına, bu işte katkı sağlayanlara ve özveriyle bu konuda belediyemizde çalışmalar yapıp gerçek ihtiyaç sahiplerini belirleyip onların faturalarını askıya çıkaran çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Hep birlikte bu zor günleri aşacağız” dedi.

Gizlilik ön planda

 Askıda Fatura uygulamasında ise gizlilik ön planda yer alıyor. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde kaydı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlardan listesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne iletiliyor. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden gelen listedeki faturalar da Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personeli tarafından sisteme yükleniyor. İsim ve soy ismin yer almadığı, sadece fatura tutarının yansıtıldığı uygulamada vatandaşlar ödeme yaptığı kişiyi görmeden askıdan fatura alıyor. Uygulama sayesinde alan el ile veren el birbirini görmemiş oluyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika