HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lüleburgaz’da 100’üncü yıla özel kent girişi

18 Temmuz 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Lüleburgaz’da 100’üncü yıla özel kent girişi
Lüleburgaz’da 100’üncü yıla özel kent girişi

Lüleburgaz Belediyesi kentin doğu ve batı yakasındaki girişlerinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silüetlerinin yer aldığı alan düzenlemeleri yapıyor. Cumhuriyetin ilanının ve Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılına özel yapılan ve geceleri aydınlatılacak olan kent girişleri çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’a yakışır bir görüntü ortaya çıkaracak.

Lüleburgaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kentin Yeni Sanayi ile Edirne Bayırı mevkiinde yer alan girişlerinde alan düzenlemesi yapıyor. Kentin her iki girişinde yer alacak ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silüetlerinin yer aldığı kent giriş alanları özellikle geceleri yapılacak aydınlatmayla muhteşem bir görüntü ortaya koyacak. Kısa süre içinde tamamlanması planlanan kent girişlerini ziyaret eden Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, emekçilere teşekkür etti.

“Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’a çok yakışacak”

Lüleburgaz’ın Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır bir kent girişine sahip olacağını söyleyen Başkan Gerenli, “Kentimizin girişlerinde yapımı tamamlanmak üzere olan alan düzenlemelerimizi yerinde inceledik. Kurtuluşumuzun ve Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına yaptığımız düzenlemelerimiz her şeyin sevgiyle başladığı çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgazımıza çok yakışacak” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika