HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lüleburgaz Kent Ormanına ziyaretçi rekoru!

18 Temmuz 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Lüleburgaz Kent Ormanına ziyaretçi rekoru!
Lüleburgaz Kent Ormanına ziyaretçi rekoru!

Lüleburgaz Kent Ormanına bu yılın ilk 6 ayında 64 bin 500 ziyaretçi geldi. Bu rakamla Lüleburgaz Kent Ormanı açıldığı ilk yıl gelen 66 bin ziyaretçi sayısına henüz 6 ayda ulaşırken ziyaretçi sayısının daha da artması bekleniyor.

Lüleburgaz Belediyesinin atıl ve kullanılamaz durumdayken Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kiralayarak hizmete sunduğu Lüleburgaz Kent Ormanı yılın ilk 6 ayında ziyaretçi rekoru kırdı. Etap etap çalışmaların devam ettiği 973 dönümlük Lüleburgaz Kent Ormanına ilk 6 ayda 64 bin 500 ziyaretçi geldi. Kentin hemen yanı başında ve doğanın içinde huzurla vakit geçirilebilecek olması nedeniyle Lüleburgazlıların ve çevre il ile ilçelerdeki vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Lüleburgaz Kent Ormanı nefes alınacak nokta haline geldi.

Kır Kahvesi ve Masal Vadisine büyük ilgi

Öte yandan bu yıl Mayıs ayında kapılarını açan Kır Kahvesi ve Masal Vadisi vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Vatandaşlar Lüleburgaz manzarası eşliğinde Kır Kahvesi’nde doğanın içinde dinlenme fırsatı bulurken çocuklar da içerisinde hobbit evleri, dev sandalye, ağaç evlerin yer aldığı Masal Vadisinde eğlencenin tadına varıyor.

Festival alanı buluşmalara ev sahipliği yapıyor

 Tüm bunlarla birlikte Hıdırellez ve geleneksel Balkan Rumeli Trakya Buluşmalarına ev sahipliği yapan festival alanı da bir sonraki etkinlikleri bekliyor. Lüleburgazlıların buluşma noktası haline gelen Lüleburgaz Kent Ormanında etap etap yenilikler devam edecek.  Lüleburgaz Kent Ormanına açıldığı ilk yıl ise toplam 66 bin ziyaretçi gelmişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika