HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gerenli ve tüm seçilmişler Ata’nın huzurundaydı!

14 Ocak 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Gerenli ve tüm seçilmişler Ata’nın huzurundaydı!
Gerenli ve tüm seçilmişler Ata’nın huzurundaydı!

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ve Lüleburgaz’ın seçimle göreve gelmiş tüm seçilmişleri 2023 Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı çerçevesinde Anıtkabir’de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk sundu. Düzenlenen resmi tören sonrasında Başkan Gerenli Anıtkabir Şeref Defteri’ne “Fikirleriniz, devrimleriniz her daim yolumuzu aydınlatacak. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak” şeklinde sona eren yazı yazdı.

Lüleburgaz’da Cumhuriyetin 100’üncü yılında tema olarak belirlenen 2023 Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı’nın başlangıcı Anıtkabir’de verildi. Başkan Gerenli ve Lüleburgaz’da seçimle göreve gelmiş milletvekilleri, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve oda başkanları Ankara’ya çıkarma yaptı.

Mozoleye çelenk sundular

Başkan Gerenli önderliğindeki seçilmişler ilk olarak Anıtkabir’e resmi ziyaret gerçekleştirdi. Aslanlı yoldan gerçekleşen yürüyüşün ardından Başkan Gerenli, düzenlenen askeri törenle Lüleburgaz Belediye Başkanlığı çelengini Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine sundu.

Gerenli, Anıtkabir Şeref Defteri’ne yazdı

Çelenk sunumunun ardından Başkan Gerenli Anıtkabir Şeref Defteri’ne günün anlam ve önemine ilişkin yazı yazdı. Türkiye Cumhuriyeti’nin devrimlerinin sonsuza kadar bekçisi olacaklarının mesajını veren Başkan Gerenli deftere şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk,

İl Genel Meclis Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz, Oda Başkanlarımız, Muhtarlarımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte bizlere emanet ettiğiniz laik, demokratik ve tam bağımsız Cumhuriyetin seçilmişleri olarak size bir kez daha minnetimizi ve ilkelerinize bağlılıklarımızı arz etmek üzere bugün yüksek huzurunuzdayız.

Her şeyin sevgiyle başladığı çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’da 2023 yılını Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı olarak kutlayacağız. Lüleburgaz’ın seçilmişleri olarak aziz hatıranız önünde bir kez daha söz veriyoruz;

Bizlere emanet ettiğiniz bu güzel Cumhuriyeti, aklın ve bilimin rehberliğinde, çağdaş uygarlıklar arasında en yukarılara taşımak için tüm benliğimizle, sarsılmaz azim ve kararlılığımızla çalışmaya, çok çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere gösterdiğiniz yol ve ülkü doğrultusunda, fikirleriniz ışığında, kimseyi ötekileştirmeden, adil, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla aziz milletimize hizmet etmekten onur duyuyoruz.

Fikirleriniz, devrimleriniz her daim yolumuzu aydınlatacak. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak!”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika