HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gelecek onlarda! “LİMER’de kodlamayı öğreniyorlar”

27 Aralık 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Gelecek onlarda! “LİMER’de kodlamayı öğreniyorlar”
Gelecek onlarda! “LİMER’de kodlamayı öğreniyorlar”

Lüleburgaz Belediyesi’ne ait Lüleburgaz İnovasyon Merkezi’nde 2 aylık süreçte 80 çocuğa kodlama eğitimi verildi. Toplamda 120 çocuğa ulaşması hedeflenen LİMER’de çocuklar bir yandan eğlenirken diğer yandan kodlamayı öğreniyor.

Lüleburgaz Belediyesi, Habitat Derneği ve QNB Finansbank iş birliğiyle geçekleştirilen çocukların eğlenerek kodlama öğrendiği Scratch eğitimi LİMER’de devam ediyor. Sinem Bayram Erol tarafından verilen eğitimlerde çocuklar eğlenceyle öğreniyor. 8-12 yaş arasındaki çocukların gruplar halinde eğitim aldığı kodlama eğitimlerinde çocuklar kodlamanın en temel yapı taşlarını öğreniyor.

Uygulayarak öğreniyorlar

Çocukların eğitimlere büyük ilgi gösterdiğini kaydeden Erol, “Öncelikle burada Habitat ve QNB Finansbank iş birliğiyle çocuklara Scratch ve kodlamaya girişi öğretiyoruz. Algoritmik yapılar nelerdir kodlama için önemleri nedir, Scratch ile bunu hem uygulayıp hem de öğretiyoruz” diye konuştuç

Scratch nedir?

Scratch, ABD’de bulunan MIT’in (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) geliştirdiği, 8-16 yaş arası çocukların kullanımına göre tasarlanmış ve basit bir arayüze sahip bir programlama dilidir. Geleneksel programlama dillerinin aksine kullanıcı, istediği fonksiyonları fareyle tıklayıp sürükleyerek animasyonlar, oyunlar yaratabilir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika