HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Geleceğin yıldız girişimcileri Lüleburgaz’dan çıkıyor!

14 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Geleceğin yıldız girişimcileri Lüleburgaz’dan çıkıyor!
Geleceğin yıldız girişimcileri Lüleburgaz’dan çıkıyor!

Gençlerin yaratıcı ve sürdürülebilir proje fikirlerinin geliştirildiği Geleceğin Yıldız Girişimcileri 6’ncı dönem “Demoday” etkinliğinde konuşan Başkan Gerenli, “Kendini geliştirmiş, geliştirmeye devam eden ve sosyal, ekonomik anlamda Lüleburgaz’a tekrar dönerek, beyin göçünü tersine çevirecek gençler yetiştirmek istiyoruz. Ülkemizin daha da ileri gitmesi için bu mücadeleyi hep birlikte sürdüreceğiz” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 6 yıldır gururla sürdürdüğü, gençlerin yaratıcı ve sürdürülebilir proje fikirlerini geliştirdiği Geleceğin Yıldız Girişimcileri 6’ncı Dönemi Demoday etkinliğiyle LYSA Cahit Irgat Salonu’nda sona erdi. Etkinliğe Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Başkan Yardımcıları Leyla Güncer ve Kemal Pektaş ile birlikte finale kalan takımlar katıldı.

Jüri önünde büyük heyecan

Her biri geleceğin yıldız girişimcisi olma yolunda ilerleyen gençler, projelerini jüriye sundu. Proje fikirlerini sunan gençlerin heyecanı ise görülmeye değerdi. Takımlar halinde proje sunumu gerçekleştirilmesinin ardından genç girişimciler jürinin sorularını tek tek yanıtladı.

Tüm takımlara destek sürprizi!

15 takımın finale kaldığı ve gençlerin birbirinden yaratıcı fikirlerinin değerlendirildiği Geleceğin Yıldız Girişimcileri Programı’nda dereceye giren takımlar ödüllendirildi. Öte yandan programda yer alan tüm takımlara sürpriz bir şekilde “İş Fikri Hızlandırma Desteği” ödülü verildi. Sürpriz ödülü ise Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş duyurdu.

“Önceliğimiz insana yatırım”

Demoday’in açılışında konuşan Başkan Gerenli, dünyanın 4’üncü sanayi devrimini yaşadığını hatırlatarak, hayatımızda yapay zekalar, nesnelerin interneti gibi kavramların yer aldığının altını çizdi. Başkan Gerenli, yaşam tarzımızın eskisi gibi olmayacağını, bu değişime ayak uydurmak zorunda olduğumuzu vurgulayarak, “Ülke olarak da sadece teknolojiyi satın alan değil teknolojiyi üreten ve geliştiren bir konuma gelmek durumundayız.  Gençlerimize çok güveniyoruz. Lüleburgaz Belediyesi olarak önceliklerimizden biri de insana yatırım yapmaktır. Siz gençlerimizi geleceğe hazırlamak bizim asli görevlerimizden birisidir” dedi.

Beyin göçü tersine dönecek

 Başkan Gerenli, Lüleburgaz Belediyesinin Geleceğin Yıldız Girişimcileri Programıyla birlikte kentteki beyin göçünü tersine çevireceğini söyleyerek konuşmasını şöyle tamamladı; “Hepimiz; özgüveni yüksek, girişimcilik ruhu gelişmiş gençler olarak yetiştiğinizi görmek istiyoruz. Kendini geliştirmiş, geliştirmeye devam eden ve sosyal, ekonomik anlamda Lüleburgaz’a tekrar dönerek, beyin göçünü tersine çevirecek gençler yetiştirmek istiyoruz. Ülkemizin daha da ileri gitmesi için bu mücadeleyi hep birlikte sürdüreceğiz.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika