HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aramıza hoş geldin İdil Ayşe!

31 Aralık 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Aramıza hoş geldin İdil Ayşe!
Aramıza hoş geldin İdil Ayşe!

SMA Tip 1’e karşı olan savaşını tüm Lüleburgaz ve Türkiye’nin desteğiyle yenen İdil Ayşe Adakan ve anne-babası Zeynep ile İbrahim Adakan’la bir araya gelen Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, “Abidin Dino hayatta olsaydı bize mutluluğun resmini İdil Ayşe’yle çizebilirdi” dedi.

Lüleburgaz’da 4.5 ay gibi kısa bir sürede toplanan bağışlarla SMA Tip 1 hastalığını yenen İdil Ayşe Adakan, ABD’deki tedavisinin ardından Türkiye’ye döndü. Tedavi tamamlanan ve hızla iyileşen İdil Ayşe şimdi fizik tedavi sürecine başladı. Her geçen gün daha da iyi olan İdil Ayşe, ailesiyle birlikte Başkan Gerenli’yle buluştu.

Tedavi süreci hakkında bilgi aldı

 Bir süre İdil Ayşe’yi seven Başkan Gerenli daha sonra aileyle SMA ve sonrasındaki tedavi sürecine yönelik bilgi aldı. Ailenin her zaman yanında olmaya devam edeceklerinin sözünü veren Başkan Gerenli, maddi ve manevi her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti.

7’nin mucizesi!

 İdil Ayşe’nin hastalığının inanılmaz büyük bir kampanyayla çok kısa sürede bittiğini hatırlatan Zeynep ve İbrahim Adakan, İdil Ayşe’nin yanında olan herkese teşekkür etti. Anne Adakan, İdil Ayşe’nin o dönem sürekli 7’ye kadar saydığını ve 7’nci ayda bağışların tamamlandığını belirterek, “Aylarca 7 dedi 7 dedi 07.07’de mucize oldu” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika