Dolar : Alış : 18.6143 / Satış : 18.6479
Euro : Alış : 19.5375 / Satış : 19.5727
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1186 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

GÜRKAN; “EDİRNE SOFRASI’NDA BULUŞALIM”

26 Nisan 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » edirne»GÜRKAN; “EDİRNE SOFRASI’NDA BULUŞALIM”
GÜRKAN; “EDİRNE SOFRASI’NDA BULUŞALIM”

Edirne Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve Kadir Gecesi’nde Saraçlar Caddesi’nde kurulan Edirne Sofrası, 2 yıl aradan sonra tekrar kuruluyor. Tüm Edirnelileri ve Edirne’ye gelen misafirleri 27 Nisan Çarşamba akşamı Saraçlar Caddesi’nde kurulacak olan Edirne Sofrası’na davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesi’nde ekmeğimizi, dualarımızı, soframızı, bereketimizi paylaşıyoruz” dedi.

Edirne Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve her Ramazan, Kadir Geceleri’nde Saraçlar Caddesi’nde kurulan Edirne Sofrası, tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 pandemisi nedeniyle 2 yıldır düzenlenemiyordu. Edirne Sofrası, normalleşme süreciyle birlikte 2 yıl aradan sonra tekrardan Edirneliler ile buluşuyor.

 Ramazan Ayı’nın bereketini Edirneliler ve Edirne’ye gelen misafirler ile birlikte paylaşacaklarını belirten Gürkan, “Bildiğiniz gibi 2014 yılından bu yana her Ramazan’da Kadir Gecesi’nde Saraçlar Caddesi’nde Edirne Sofrası’nda buluşuyoruz. Geçtiğimiz 2 yıl maalesef pandemi nedeniyle maalesef Edirne Sofrası buluşmalarımızı gerçekleştiremedik. Pandeminin sona ermesi ve rahatlamamız nedeniyle bu yıl tekrardan Edirne Sofrası buluşmalarımıza devam ediyoruz. 27 Nisan Çarşamba akşamı sizleri tekrardan tüm Edirne’ye açık, tüm hemşehrilerimizin katılabileceği Edirne Sofrası iftarında Saraçlar Caddesi’nde buluşmak için davet ediyorum. Edirne her şeyiyle ama yaşayan tüm hemşehrilerimiz ile birlikte güzel birlikte değerli. Kadir Gecemizde, 27 Nisan Çarşamba akşamı Edirne Sofrası’nda buluşmak üzere. Ramazanımız hayırlı olsun” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri