HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EDİRNE BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ SAĞLIKLI BESLENME DANIŞMANLIĞI

15 Ağustos 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»EDİRNE BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ SAĞLIKLI BESLENME DANIŞMANLIĞI
EDİRNE BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ SAĞLIKLI BESLENME DANIŞMANLIĞI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla Edirnelilere sunulan ücretsiz Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı hizmeti devam ediyor. Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde verilen diyetisyenlik hizmetinde, kilo alma-kilo verme, sporcu beslenmesi, çocukluk döneminde beslenme, kilo kontrolü gibi birçok konuda her yaştan vatandaşa ‘Sağlıklı Beslenme’ konusunda destek veriliyor.

2022 yılının Mayıs ayından itibaren toplam 610 vatandaşın yararlandığı ve Diyetisyen Buket Aslı Tezcan tarafından ücretsiz olarak verilen diyetisyenlik hizmetiyle danışanlara ömür boyu sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılıyor. Danışmanlık hizmetine gün geçtikçe talebin arttığını belirten Diyetisyen Buket Aslı Tezcan, tüm vatandaşların ücretsiz sunulan bu hizmetten yararlanabileceğini söyledi.

Seanslarda asıl hedeflerinin danışanlara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak olduğunu belirten Diyetisyen Buket Aslı Tezcan, “Seanslarımızda asıl hedefimiz sizlere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırarak ömür boyu sürdürülebilir olmasını sağlamak. Merkezimizde kilo alma-kilo verme, sporcu beslenmesi, çocukluk döneminde beslenme, kilo kontrolü gibi hizmetler vermekteyiz. İlk önce danışanlarımızın 3 ay içerisinde yapılmış olan güncel kan tahlilleri ile merkezimize gelmelerini istiyoruz. Daha sonra burada kişisel beslenme alışkanlıkları hakkında konuşuyoruz. Ve profesyonel ölçüm cihazları ile ölçümler yapıyoruz. Bunların sonucu doğrultusunda uygun beslenme programı hazırlıyoruz. 2 hafta arayla kontrol seansları gerçekleştiriyoruz. Ve sürecin gidişatını hep birlikte değerlendiriyoruz. Sizlerde bu hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız 0 (284) 213 41 02 numaralı hattı arayarak bizlerden randevu alabilirsiniz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika