HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1695 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

3.BALKAN FOLKLOR FESTİVALİ BAŞLIYOR

24 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»3.BALKAN FOLKLOR FESTİVALİ BAŞLIYOR
3.BALKAN FOLKLOR FESTİVALİ BAŞLIYOR

Edirne Belediyesi, Türk Bulgar Eğitim Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği, Kar Amacı Gütmeyen Varna Topluluklar, Gelenekler ve Kültür Derneği, Bulgaristan Varna Turizm Odası katkılarıyla bu yıl 3. Kez düzenlenecek Uluslararası Edirne Balkan Folklor Festivali için hazırlıklar başladı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bulgaristan ve Edirne’den 30 farklı grubun sahne alacağı bu görsel şölene tüm Edirne halkını davet etti.

Edirne Belediyesi, Türk Bulgar Eğitim Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği, Kar Amacı Gütmeyen Varna Topluluklar, Gelenekler ve Kültür Derneği ve Varna Turizm Odası işbirliğinde düzenlenecek olan 3. Uluslararası Edirne Balkan Folklor Festivali 1-2 Temmuz’da Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilecek. Festivalde Bulgaristan’dan 26 folklor grubu, Mor-İz Ritim Gurubu ve Edirne Belediyesinin Halk Oyunları ekipleri ile birlikte 30 grup sahne alacak. Folklor ekipleri tarafından birçok farklı folklor türüne ait oyunlar sahnelenecek. Gösteriler 1 Temmuz Cumartesi Günü Saraçlar Caddesi 17.00-20.00 arasında, 2 Temmuz Pazar Günü 11.00-1300 ile 16.00-20.00 saatleri arasında Edirneliler ile buluşacak.  

Edirne’nin turizm potansiyelinin gün geçtikçe arttığını; dünyanın ve ülkenin dört bir yanından gelen misafirleri Edirne’de ağırladıklarını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “ Edirne’nin turizm potansiyeli gün geçtikçe artıyor. Gerek yurt içinden gerekse Balkan Ülkeleri’nde gelen tüm turistlerimizi şehrimiz de büyük bir ev sahipliği ile ağırlıyoruz. Bulgaristan, Yunanistan ve diğer komşu ülkelerimizle çok uzun süredir etkileşimimiz artmaktadır. Sürdürdüğümüz kültür, sanat ve ekonomik ilişkileri daha da arttırmakta kararlıyız. Balkan Folklor Festivali’ni bu yıl 3. kez Edirne’de Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştireceğiz. Festivalimize başta Bulgaristan folklor ekipleri olmak üzere 30 farklı folklor grubu katılarak, çeşitli gösteriler sunacak. Tüm Edirne halkını eğlenceli festivalimize davet ediyorum” dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika