HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YENİLENEN CUMHURİYET MEYDANI’ NDA 100. YIL COŞKUSU

30 Ağustos 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»YENİLENEN CUMHURİYET MEYDANI’ NDA 100. YIL COŞKUSU
YENİLENEN CUMHURİYET MEYDANI’ NDA 100. YIL COŞKUSU

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde büyük ve meşakkatli yolda kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla yenilenerek modern bir görünüme kavuşan Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama programı düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sabah 09.30’da Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yenilenen Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunmaları, saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başladı.

YENİ MEYDANDA İLK TÖREN

Daha sonra Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü tarafından Çerkezköy Kaymakamlığı’nda tebrikler kabul edildi ve ardından Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkanı Vahap Akay yenilenerek modern bir görünüme kavuşan Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan vatandaşlar ile askeri birliklerin Zafer Bayramlarını kutladı.

Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkanı Vahap Akay’ın Cumhuriyet Meydanı’nda yerini almasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın yapılmasının ardından Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterileri ile program devam etti. Büyük Zaferimizin 100. Yılı kutlamaları Çerkezköy 3’üncü Zırhlı Tugay Komutanlığı askeri birliklerinin tören geçidi ile sona erdi.

Kutlama programına Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız ve Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yanı sıra Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Burak Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı ve Enver Bayram, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, resmi kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan, gaziler, şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika