HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TRAKYAKA ve Süleymanpaşa Belediyesi Genç İstihdamına Katkı Sunacak Protokolü İmzaladı

20 Nisan 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»TRAKYAKA ve Süleymanpaşa Belediyesi Genç İstihdamına Katkı Sunacak Protokolü İmzaladı
TRAKYAKA ve Süleymanpaşa Belediyesi Genç İstihdamına Katkı Sunacak Protokolü İmzaladı

Trakya Kalkınma Ajansı ve Süleymanpaşa Belediyesi işsiz ve dezavantajlı grupta yer alan gençlerin mesleki beceri elde etmesi ve istihdama kazandırılması amacıyla bir protokol imzaladı.

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda yapılan imza törenine Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kursiyerler ve basın mensupları katıldı. Törenin başında işsiz ve dezavantajlı grupta yer alan gençlerin mesleki beceri elde etmesi ve istihdama kazandırılması için hazırlanan protokol Genel Sekreter Mahmut Şahin ve Başkan Cüneyt Yüksel tarafından imzalandı. İmzalardan sonra ilk sözü alan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel protokol kapsamında ilk etapta işsiz, donanımı olamayan ve dezavantajlı kesimde yer alan 30 genci iş makinesi operatörü yapmak için eğitimden geçireceklerini ve belge sahibi yapacaklarını söyledi. Belediye olarak bu gençlerin bir kısmını kendi bünyelerinde değerlendireceklerini belirten Yüksel, bir kısmının da özel sektörde değerlendirileceğini vurguladı. Daha sonra söz alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, iki kurumun işbirliği ile Trakya’da iş makineleri operatörlüğü ile ilgili sıkıntıya çare olacaklarını söyledi. Şahin kursun ilgi ve talep görmesi halinde genişletilebileceğini de sözlerine ekledi.

Protokolün İçeriği Nedir?     

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2022 Yılı Çalışma Planında yer alan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2022-2023 yılları için belirlenen “Genç İstihdamı” teması kapsamındaki faaliyetler doğrultusunda taraflar ortak çalışma yürütecekler. Çalışmalar kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi işsiz ve mesleki donanımı olmayan 30 genci belirledi. Bu gençlerin yatkınlıklarına göre hangi iş makinelerini kullanacakları tespit edildi. Belirlenen 30 gence verilecek eğitim hizmetinin satın almasını Trakya Kalkınma Ajansı karşılayacak.  Belediye, eğitim süresince dezavantajlı işsiz gençlerin iaşe giderlerini (yol ve yemek) temin ederek, sürecin koordinasyonunu sağlayacak. Süleymanpaşa Belediyesi, eğitim tamamlandıktan sonra dezavantajlı işsiz gençlerin kendi bünyesinde ve özel sektör kapsamında istihdam edilmeleri hususunda ayrıca çaba gösterecek ve faaliyet yürütecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika