HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETİNE DAHA İMZA ATARAK HAK SAHİPLERİNE TAPU DAĞITTI

18 Temmuz 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETİNE DAHA İMZA ATARAK HAK SAHİPLERİNE TAPU DAĞITTI
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETİNE DAHA İMZA ATARAK HAK SAHİPLERİNE TAPU DAĞITTI

Kurulduğu günden bu yana insan odaklı projeler üreten, geniş hizmet yelpazesi ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden ve her zaman vatandaşların yanında olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllardan bu yana süregelen bir konuyu daha çözüme kavuşturdu.

Bu kapsamda Muratlı Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ve bir süredir devam eden Tekirdağ İli, Muratlı İlçesi, Turan Mahallesi, 3 No’lu Gecekondu Önleme Bölgesine ilişkin çalışmaların sonuna gelindi.

Muratlı Belediyesi’ne tahsis edilen ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin koordinatörlüğünde yürütülen, alanla ilgili planlama çalışmaları sonrası parselasyon planları da tamamlanarak oluşturulan 70 adet arsayla ilgili, Gecekondu Kanunu kapsamında başvuru şartlarını sağlayan 38 hak sahibine tapuları, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe tarafından teslim edildi.

BAŞKAN ALBAYRAK: “MURATLILI HEMŞEHRİLERİMİZE TAPULARI HAYIRLI OLSUN”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, insan odaklı ve çözüme yönelik çalışmalarına devam ettiğini belirten Başkan Albayrak, “Muratlı ilçesi Turan mahallesi 3 No’lu Gecekondu Önleme Bölgesi’ne ilişkin çalışmalarımızı sonlandırdık. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairemiz, Muratlı Belediyesi ile birlikte yürüttüğü ve koordinatörlüğünü üstlendiği çalışmaları sonlandırdı ve hak sahiplerine tapularının dağıtılması aşamasına getirdi. Bugün burada; parselasyon planları da tamamlanarak oluşturulan 70 adet arsayla ilgili, Gecekondu Kanunu kapsamında başvuru şartlarını sağlayan 38 hak sahibi vatandaşımıza arsa tapularını teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Talep edilmesi durumunda Büyükşehir Belediyesi tarafından söz konusu parsellere ilişkin tip projeler hazırlanarak vatandaşlarımıza teknik destek de sağlayacağız. Tüm hak sahibi vatandaşlarımıza arsa tapularının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika