HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa’ nın Yeni Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar’ dan hızlı başlangıç

01 Temmuz 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa’ nın Yeni Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar’ dan hızlı başlangıç
Süleymanpaşa’ nın Yeni Belediye Başkanı  Hüseyin Uzunlar’ dan hızlı başlangıç

Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan Cüneyt Yüksel’in yerine Süleymanpaşa Belediye Meclisi tarafından seçilen Hüseyin Uzunlar, göreve hızlı başladı. Uzunlar, belediyenin devam eden projelerini tek tek ziyaret ederek çalışmaları yerinde denetledi.

ALTINOVA MAHALLE KONAĞININ TEMELİNİ ATTI

Uzunlar’ın ilk incelemede bulunduğu proje, Altınova Mahallesi’nde yapımına başlanan Yavuz Sultan Selim Han Camii ile Süleymanpaşa Belediyesi Mahalle Konağı ve Taziye Evi oldu. Süleymanpaşa Camilerini Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile birlikte hayata geçirilen projelerin temel atma törenine katılarak ilk harcı döken Başkan Uzunlar, yaptığı açıklamada, “Her iki projemizin de ilçemiz için hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere can-ı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Projelerimizi en kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız,” diye konuştu.

KEMOTERAPİ MERKEZİ PROJESİNİ ZİYARET ETTİ

Daha sonra Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesine kazandırılmak üzere inşa edilen 80 yatak kapasiteli Kemoterapi Merkezi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Uzunlar, burada devam eden çalışmalara nezaret etti, çalışanlara kolaylıklar diledi. Uzunlar, bu yatırımın da en kısa süre içinde tamamlanarak üniversiteye devredileceğini müjdeledi.

UZUNLAR: “PAŞA TARIM VADİSİ İLE GURUR DUYDUM”

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen önemli projelerden biri olan Paşa Tarım Vadisi’nde incelemede bulunan Başkan Hüseyin Uzunlar, ata tohumlarının yeniden hayat bulduğu seraları ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Uzunlar, konuyla ilgili olarak, “Paşa Tarım Vadisi içinde kurduğumuz seramızı ziyaret ettim ve gurur duydum! Şehrimizin verimli topraklarında yetişen sebzeler, meyveler, çiçekler, bitkiler her geçen gün çeşitleniyor ve gelişiyor. Bu başarı, sürdürülebilir tarım uygulamaları ve çevreye duyarlı çalışmalarımıza dayanıyor. Sağlıklı ve taze ürünler elde etmek için sürdürdüğümüz bu yerel tarım girişimi, toplumumuzun sağlığını desteklemek adına büyük önem taşıyor,” açıklamasında bulundu.

“OKÇULUK MERKEZİ YENİ METE GAZOZ’LAR YETİŞTİRECEK”

Uzunlar’ın bir sonraki durağı ise Paşa Spor Vadisi olarak bilinen, yeni adıyla Süleymanpaşa Prof. Dr. Mustafa Şentop Spor Vadisi içinde inşası süren Okçuluk Merkezi oldu. Uzunlar, yürütülen çalışmaları denetledi, ilgili personelden gelinen nokta ile ilgili bilgi aldı ve çalışmaların hızlandırılması için talimatlar verdi. Uzunlar, “Gençlerimizi spora yönlendirmek ve Ata Sporu okçuluğumuzu sevdirmek amacıyla attığımız bu önemli adım ve spora verdiğimiz destekle, yeteneklerini keşfetmelerini ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerini teşvik etmeyi hedefliyoruz. Bu tesislerde yetişecek gençlerimiz arasından yeni Mete Gazoz’lar çıkacağından şüphem yok,” diye konuştu.

MURATLI CADDESİ’NE YENİ PARK

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, son olarak Çınarlı Mahallesi’nde devam eden yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını kontrol etti, Muratlı Caddesi üzerinde yapımı süren park projesinde incelemede bulundu. Son durum hakkında bilgi alan Uzunlar, Süleymanpaşa’ya değer katacak projenin yaz bitmeden hizmete gireceğinin müjdesini verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika