HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SÜLEYMANPAŞA KENT ORMANI VE MESİRE ALANI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

15 Temmuz 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»SÜLEYMANPAŞA KENT ORMANI VE MESİRE ALANI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
SÜLEYMANPAŞA KENT ORMANI VE MESİRE ALANI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Geniş hizmet yelpazesi ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden, hayata geçirdiği dev projeler ile Tekirdağ’ı geleceğe taşıyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halkın nefes alacağı, sosyalleşebileceği ve boş zamanlarında hoşça vakit geçirebileceği alanları da vatandaşların hizmetine sunuyor.

Bu kapsamda Süleymanpaşa ilçesinde yapımı tamamlanan Kent Ormanı ve Mesire alanı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

KENT ORMANI VE MESİRE ALANI 30.000 METREKARE TOPLAM ALANA SAHİP

Süleymanpaşa ilçesi Altınova mahallesinde 30.000 metrekare toplam alanda çalışmaları tamamlanan mesire alanında; 1 adet sosyal tesis, 2 adet büfe, 5 adet tuvalet, 2 adet güvenlik kulübesi, 2 adet çocuk oyun grubu, 1 adet fitness aletleri alanı, 2 adet giriş tagları, kamelyalar, piknik masaları bulunuyor. Peyzaj çalışmaları ve ihtiyaçlar doğrultusunda her detayın düşünüldüğü mesire alanı, aydınlatma sistemleri ile vatandaşlara daha güvenli bir ortam sunuyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu, törenin açılış konuşmasını yaptı ve Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanı ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

BAŞKAN ALBAYRAK: “VATANDAŞLARIMIZIN NEFES ALACAĞI, SOSYALLEŞEBİLECEĞİ ALANLARIN SAYISINI HIZLA ARTIRIYORUZ”

İl genelinde halkın nefes alacağı alanların sayısını artırma gayreti içerisinde olduklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın mutluluğu için, yaşamaktan keyif aldıkları bir kent ortaya çıkarmak için gece gündüz çalışıyoruz.  İnsan odaklı ve çevreye duyarlı yönetim anlayışımız doğrultusunda prestij projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Çalışan ve üreten Tekirdağ halkı rahat bir nefes almayı sonuna kadar hak ediyor. Bir yandan Tekirdağ’ı daha modern bir kent haline getirirken bir yandan da vatandaşlarımızı doğa ile buluşturmaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanı projemiz bunun son örneğidir.

Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz yeşil alan projemiz, vatandaşlarımızın kendilerine ve sevdiklerine zaman ayıracakları, rahat bir nefes alacakları ve huzura kavuşacakları bir mekândır. İçerisinde piknik masaları, kamelyalar, barbeküler, kent donatıları, sosyal tesis, büfeler, çocuk oyun grupları ve spor aletlerinin yer aldığı büyük ve modern yaşam alanımız, vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde donatıldı. Altınova mahallemizde bulunan mesire alanımızda vatandaşlarımız sevdikleriyle güzel anılar biriktirecekler. Bu duygu ve düşüncelerle, Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanımızın büyük ailemiz olan Tekirdağ halkına hayırlı olmasını diliyor, bu büyük projemizin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, siz değerli hemşerilerime sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.” dedi.

Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun da bir konuşma yaparak, Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanı’nın çok büyük ve önemli proje olduğunu belirterek, hayırlı olmasını diledi ve Başkan Albayrak’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kurdela kesilerek Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanının açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Başkan Albayrak, beraberindeki heyet ile birlikte kent ormanı ve mesire alanını gezerek incelemelerde bulundu ve açılışa katılan vatandaşlarla sohbet etti.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika