HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SÜLEYMANPAŞA KENT ORMANI VE MESİRE ALANI DOLUP TAŞIYOR

18 Temmuz 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»SÜLEYMANPAŞA KENT ORMANI VE MESİRE ALANI DOLUP TAŞIYOR
SÜLEYMANPAŞA KENT ORMANI VE MESİRE ALANI DOLUP TAŞIYOR

Geçtiğimiz günlerde görkemli bir açılışla vatandaşların hizmetine açılan Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanı hafta sonu vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Açıldığı günden bugüne vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanı çok kısa bir süre içinde kentin gözde sosyal yaşam merkezlerinden biri haline geldi.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “ÇALIŞAN VE ÜRETEN TEKİRDAĞ HALKI RAHAT BİR NEFES ALMAYI SONUNA KADAR HAK EDİYOR”

Geniş hizmet yelpazesi ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden, hayata geçirdiği dev projeler ile Tekirdağ’ı geleceğe taşıyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halkın nefes alacağı, sosyalleşebileceği ve boş zamanlarında hoşça vakit geçirebileceği alanlar kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kapılarını açan Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanı’na da vatandaşların ilgisi hayli yoğun oldu. Kent yaşamına değer katan bir projeyi daha hayata geçirdiklerini ifade eden  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın mutluluğu için, güzel Tekirdağ’ımızı daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek için durmaksızın çalışıyoruz.  İnsan odaklı ve çevreye duyarlı yönetim anlayışımız doğrultusunda prestij projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Çalışan ve üreten Tekirdağ halkı rahat bir nefes almayı sonuna kadar hak ediyor. Bir yandan Tekirdağ’ı daha modern bir kent haline getirirken bir yandan da vatandaşlarımızı doğa ile buluşturmaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz yeşil alan projemiz, vatandaşlarımızın kendilerine ve sevdiklerine zaman ayıracakları, rahat bir nefes alacakları ve huzura kavuşacakları bir mekândır. İçerisinde piknik masaları, kamelyalar, barbeküler, kent donatıları, sosyal tesis, büfeler, çocuk oyun grupları ve spor aletlerinin yer aldığı büyük ve modern yaşam alanımız, vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde donatıldı. Açılışını gerçekleştirdiğimiz mesire alanımız daha ilk haftasında vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi gördü. Vatandaşlarımız aileleriyle hafta sonunu mesire alanımızda geçirmeyi tercih ettiler. Vatandaşlarımız tüm hizmetlerin en iyisine layıktır. 11 ilçe genelinde projelerimiz hayata geçmeye devam edecek. Ben tüm vatandaşlarımızı sevdikleriyle güzel anılar biriktirmesi için mesire alanımıza davet ediyorum.” dedi.

KENT ORMANI VE MESİRE ALANI 30.000 METREKARE TOPLAM ALANA SAHİP

Süleymanpaşa ilçesi Altınova Mahallesi’nde 30 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan  mesire alanında; 1 sosyal tesis, 2 büfe, 5 tuvalet, 2 güvenlik kulübesi, 2 çocuk oyun grubu, 1 fitness takımı, 2 giriş tagı, kamelyalar ve piknik masaları bulunuyor. Peyzaj çalışmaları ve ihtiyaçlar doğrultusunda her detayın düşünüldüğü mesire alanı, aydınlatma sistemleri ve güvenlik personeliyle vatandaşlara daha güvenli bir ortam sunuyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika