HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediyesi ve NKÜ işbirliği ile üç dev proje geliyor

28 Aralık 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Belediyesi ve NKÜ işbirliği ile üç dev proje geliyor
Süleymanpaşa Belediyesi ve NKÜ işbirliği ile üç dev proje geliyor

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, belediye olarak Namık Kemal Üniversitesi işbirliğinde üç önemli projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarının müjdesini verdi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Prof. Dr. Mümin Şahin’i makamında ağırladı. Ziyarette 2022 yılı içinde belediye ve üniversite işbirliği ile hayata geçirilmesi planlanan üç önemli projenin detayları görüşüldü. Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Başkan Yüksel, projelerin müjdesini Süleymanpaşalılarla paylaştı.

ARAŞTIRMA HASTANESİNE KEMOTERAPİ MERKEZİ VE MİSAFİRHANE

Çağın vebası olarak kabul edilen kanser hastalığı ile mücadelede Tekirdağ’da önemli bir yere sahip olan Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisinde, Süleymanpaşa Belediyesinin katkıları ile 80 kişi kapasiteli Kemoterapi Merkezi hizmete girecek.

Üniversite hastanesinde yakınları tedavi gören refakatçiler için hizmet verecek olan 34 yataklı misafirhane projesi de 2022 yılı içinde hizmete girecek bir diğer önemli proje. NKÜ Araştırma Hastanesine şehir dışından gelen hasta yakınları, kampüs içinde inşa edilecek olan misafirhane sayesinde sevdiklerinden uzak kalmadan konforlu bir ortamda refakat edebilecek ve dinlenebilecekler.

Son olarak Namık Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Araştırma Hastanesi tarafından koordine edilen proje ile Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Sokak Hayvanları Sağlık, Rehabilitasyon ve Doğal Yaşam Alanı yeni yılda hayata geçirilecek.

YÜKSEL: “ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN”

Ziyaretle ilgili olarak açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, açıklamasında, “Yeni yılda Namık Kemal Üniversitemiz işbirliğinde hayata geçireceğimiz üç önemli projemizin müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Süleymanpaşa Belediyemiz ve Namık Kemal Üniversitesi arasında imzalayacağımız protokol ile Araştırma Hastanemizin Onkoloji Servisi’nde tedavi gören hastalarımız için, aynı anda 80 kişinin kemoterapi hizmeti alabileceği servisimizi hastanemize kazandırıyoruz. Üniversite hastanemizin bulunduğu bölgede hasta refakatçilerimize hizmet verecek 34 Yataklı Misafirhane Projesine yeni yılla birlikte ‘Bismillah!’ diyerek başlıyoruz. Ayrıca Süleymanpaşa Belediyesi olarak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Araştırma Hastanesi koordinesinde kuracağımız Sokak Hayvanları Sağlık, Rehabilitasyon ve Doğal Yaşam Alanı Projesi, yeni yılda hayata geçecek. Projelerimizin detaylarını Rektörümüz Prof. Dr. Mümin Şahin hocamızla birlikte değerlendirdik. Şehrimizin yetiştirdiği kıymetli rektörüme katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Şimdiden Süleymanpaşa’mıza hayırlı olsun.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika