HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Bağbozumu Şenliği büyük ilgi gördü

02 Eylül 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Bağbozumu Şenliği büyük ilgi gördü
Süleymanpaşa Bağbozumu Şenliği büyük ilgi gördü

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen Süleymanpaşa Bağbozumu Şenliği, 29 Ağustos Salı günü yapıldı. Şenlikte sembolik olarak ilk üzüm hasadı yapılırken çeşitli etkinlikler katılımcıların beğenisini kazandı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar ve Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mehmet Ali Kiracı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Süleymanpaşa Bağbozumu Şenliği, açılış töreni ve protokol konuşmaları ile başladı. Başkan Uzunlar, çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte, her geçen yıl daha da büyüterek bu organizasyonu gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

Şenliğe; Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Vali Yardımcısı ve Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, Tekirdağ bürokrasi, siyaset ve sivil toplum temsilcileri, çok sayıda basın mensubu ve vatandaş da ilgi gösterdi. Bağbozumu Şenliği dolayısıyla üzümden üretilen ürünlerin sergilendiği stantlar, bulama ikramı, konser ve halk oyunları gösterileri gibi çok sayıda farklı etkinlik organize edilirken, Bağbozumu Şenliği dolayısıyla organize edilen fotoğraf yarışmasında dereceye giren sanatçılara da ödülleri takdim edildi.

UZUNLAR: “ÜRETİCİLERİMİZE BEREKETLİ HASATLAR DİLİYORUM”

Şenliğin ardından açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak, Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitümüz işbirliğinde Süleymanpaşa Bağ Bozumu Şenliğimizin ikincisini gerçekleştirdik. Kıymetli protokol temsilcilerimiz ve hemşehrilerimizin katılımıyla, Enstitü Müdürümüz Mehmet Ali Kiracı’nın ev sahipliğinde düzenlediğimiz etkinlikte, şehrimizin verimli topraklarında yetişen birbirinden lezzetli üzümlerin hasadını yaparak, üreticilerimize bol ve bereketli kazançlar diledik. Konser etkinliğinin de yer aldığı şenliğimizde, şenlik kapsamında gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraf sanatçılarımıza ödüllerini takdim ettik. Bu vesileyle bir kez daha üreticilerimize bereketli hasatlar ve bol kazançlar diliyorum,” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika