HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Paşa Ekmek Büfeleri hizmete başladı

18 Mart 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Paşa Ekmek Büfeleri hizmete başladı
Paşa Ekmek Büfeleri hizmete başladı

Süleymanpaşa Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların kaliteli ekmeğe uygun fiyatla ulaşabilmesi için hayata geçirdiği uygulama, Süleymanpaşa’nın 10 farklı noktasında başladı. Paşa Ekmek Büfeleri, 1,5 TL’ye ekmek satışı yapacak.

Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşlara kaliteli ve ucuz ekmek sunmak üzere hazırlanan proje kapsamında, Tekirdağ Fırıncılar Derneği işbirliği ile şehrin 10 farklı noktasında 1,5 TL fiyatla ekmek satışına başlandı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yaptığı basın açıklaması ile hem projenin açılışını yaptı hem de proje ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

26 FIRINLA BİRLİKTE HAYATA GEÇTİ

Yüksel, “Dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle kısa süre içinde üst üste gelen fiyat artışları ile ekmek fiyatlarının Tekirdağ’da 3 TL’ye ulaşmasının ardından Süleymanpaşa Belediyesi olarak şehrimizde faaliyet gösteren 26 ekmek fırını ile birlikte halk arasında Halk Ekmek olarak bilinen kaliteli ama uygun fiyatlı ekmek satışı projesini hızla hayata geçirdik. İlk etapta 10 adet büfe ile başlanan projemizde, her gün sabah 07.30-10.00 ve akşam 16.30-20.00 saatleri arasında hemşehrilerimize 1,5 TL fiyatla ekmek satışı yapılacak,” açıklamasında bulundu.

YÜKSEL: “PİDE SATIŞINI DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Yüksel, açıklamasında, “Proje gereği, Süleymanpaşa Belediyesi olarak 10 adet Paşa Ekmek Büfesinin teminini ve yerlerinde yerleştirilmesini gerçekleştirdik. Tekirdağ Fırıncılar Derneğimiz ise ekmek üretimi ve satışını üstlendi. Süreç içinde maliyetin altında kalan satıştan hizmet zararı oluşması durumunda esnafımızın da bu projeden zarar görmemesi adına Süleymanpaşa Belediyesi olarak biz bunu sübvanse edeceğiz,” ifadelerine yer verdi.

Gazetecilerin bir sorusu üzerine yaklaşan Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında olan Ramazan Pidesi satışı konusunu da değerlendirdiklerini kaydeden Başkan Yüksel, “Pide fiyatları henüz belirlenmedi. Resmi fiyatlar belli olduktan sonra yine fırıncı esnafımızla birlikte bu konuyu değerlendirip vatandaşlarımızın uygun fiyatla pide alabilmesi için adım atacağız,” diye konuştu.

PAŞA EKMEK BÜFELERİ NEREDE?

Paşa Ekmek Büfelerinin bulunduğu noktalar şu şekilde:

  • Altınova Mahallesi Seda Sokak (Muhtarlık önü)
  • 100. Yıl Mahallesi Tahsin Şahin Kaya Sokak (Pınar Taksi Durağı önü)
  • Çınarlı Mahallesi Hükümet Caddesi (TBB Ulaşım Daire Başkanlığı önü)
  • Çınarlı Mahallesi Şehit Osman Caddesi (Çocuk Parkı ve trafo yanı)
  • Yavuz Mahallesi Ruşen Güneş Caddesi (Muhtarlık yanı)
  • Ortacami Mahallesi Ördeklidere Caddesi (Gelgör Ucuzluk Pazarı trafo yanı)
  • Ortacami Mahallesi Cengiz Topel Meydanı (Star Medica Hastanesi önü)
  • Aydoğdu Mahallesi Nergis Sokak (Sosyal Etkinlik Merkezi önü)
  • Çiftlikönü Mahallesi İsmail Yazıcı Caddesi (Çiftlikönü Sağlık Ocağı önü)
  • Bahçelievler Mahallesi TOKİ Konutları (Muhtarlık yanı)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika