HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇERKEZKÖY’ÜN 2023 LGS GURUR TABLOSU

12 Ağustos 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇERKEZKÖY’ÜN 2023 LGS GURUR TABLOSU
ÇERKEZKÖY’ÜN 2023 LGS GURUR TABLOSU

Liselere Geçiş Sistemi yerleştirme sonuçları açıklandı. Sınavlara Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nde eğitim görerek hazırlanan 155 öğrenciden 6’sı yüzde 5’lik dilime, 15’i yüzde 10’luk dilime ve 43’ü de yüzde 20’lik dilime girme başarısı gösterdi.

2022-2023 eğitim öğretim dönemi Liselere Geçiş Sistemi Sınavına Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi çatısı altında hazırlanan öğrencilerden 31’i nitelikli liselere girmeyi başardı.

31 ÖĞRENCİMİZ NİTELİKLİ LİSELERE YERLEŞTİ

Çerkezköy Belediyesi tarafından kurulan ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 6 farklı branşta kursların verildiği Çerkezköy Halk Akademisi önemli bir başarıya daha imza attı. Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nden 155 öğrencinin bu yıl LGS Sınavına girdiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Halk Akademimizde bu yıl da 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik branşında uzman öğretmenlerimiz tarafından takviye ve destek kursları verdik. Öğrencilerimizi en iyi şekilde LGS Sınavına hazırlamaya çalıştık. Sonucunda da 155 öğrencimizden 31’i nitelikli liselere, 124 öğrencimiz de kentimizdeki diğer Anadolu Liselerine girmeyi başardı” dedi.

3 ÖĞRENCİMİZ FEN LİSESİ’Nİ KAZANDI

Halk Akademisi öğrencilerinden 3’ünün Fen Lisesi, 18’inin nitelikli Anadolu Lisesi, 10’unun nitelikli Mesleki Teknik ve Anadolu Liselerine, 6’sının özel okullara ve 2’sinin de mesleki eğitim merkezlerine girmeyi başardığını sözlerine ekleyen Başkanı Vahap Akay, 116 öğrencinin de yerel yerleştirmelerle Halk Akademisi’nden mezun edildiğini kaydetti. “Öğrencilerimizden Senanur Altun sınavda yüzde 2,74’lük dilime girerek Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’ni kazandı. Berat Argeç Gazanfer isimli öğrencimiz de yüzde 3,04’lük dilime girmeyi başararak Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’ni kazandı. Nesrin Yıldırım isimli öğrencimiz ise yüzde 3,34’lük dilime girerek Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi’ni kazandı” dedi.

6 ÖĞRENCİMİZ YÜZDE 5’LİK DİLİME GİRDİ

Öğrencilerden 6’sının yüzde 5’lik dilime, 15’inin yüzde 10’luk dilime ve 43’ünün de yüzde 20’lik dilime girme başarısı gösterdiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Vahap Akay, “Halk Akademimizde öğrencilerimize yemek, servis, kaynak yayın ve rehberlik gibi birçok alanda ücretsiz destek vermeye çalıştık.

Eğitim-öğretim dönemi boyunca öğrencilerimiz burada hem derslerinde eksik oldukları noktaları geliştirme imkanı buldular hem de çeşitli kültürel ve sanatsal aktivitelerle eğlenceli zaman geçirdiler. Bu vesile ile tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. Ayrıca Halk Akademisi’nde öğrencilerimizin LGS’ye hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve bizlere güvenerek çocuklarını Halk Akademimize kaydettiren velilerimize de teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika