HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇERKEZKÖY’ DE KENT ORMANI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

11 Temmuz 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇERKEZKÖY’ DE KENT ORMANI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ÇERKEZKÖY’ DE KENT ORMANI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı yanında bulunan 58 hektarlık alanın 20 yıllık kiralama ihalesini 2023 yılının başında kazanan Çerkezköy Belediyesi söz konusu alanda çalışmalara başladı.

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın yanında bulunan 58 hektarlık alanın 20 yıllığına Orman Bölge Müdürlüğü’nden 2023 yılı başında Çerkezköy Belediyesi tarafından kiralandığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Mevcut Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanımız yaklaşık 17 hektarlık bir alandı. Bu alanın yanında bulunan 58 hektarlık alanın kiralama ihalesine 2023 yılı başında girerek 20 yıllığına kiraladık.

58 HEKTARLIK ALAN DAHA KAZANDIRILIYOR

Kiralama ihalesinin ardından söz konusu alanın tamamında Çerkezköy Kent Ormanı oluşturmak için projelendirme çalışmalarına başladık ve ihalelerimizi yaparak 58 hektarlık alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, aydınlatma, futbol, voleybol ve tenis sahaları yapım çalışmalarının startını verdik” dedi.

BİYOLOJİK GÖLET DE YAPILACAK

Çerkezköy Kent Ormanı’nda sportif ve sosyal tesislerin yanı sıra 1 adet de biyolojik gölet yapılacağını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Kent Ormanı ile ilgili projelerimizi hazırlayıp, ihale sürecini tamamlayarak çalışmalara başladık. Şu anda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları açılıyor. Bir yandan da futbol, basketbol, voleybol ve tenis sahalarının yapımına başlayacağız. Ayrıca sosyal donatı alanları, çocuk oyun grupları, otopark alanları gibi çalışmalarımızın ardından aydınlatma çalışmaları gerçekleştirerek, 58 hektarlık alanı Çerkezköy halkının kullanımına açacağız” ifadelerini kullandı.

75 HEKTARLIK KENT ORMANI OLACAK

Mevcut Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın 17 hektarlık olduğunu belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Yeni hazırlayacağımız 58 hektarlık alanı, mevcut 17 hektarlık Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı ile birleştirerek toplamda 75 hektarlık bir alan Çerkezköy Kent Ormanı olarak halkımıza hizmet verecek. Bu büyüklükte bir alanda Çerkezköylüler isterlerse yürüyüşünü yapacak, isterlerse sportif aktivitelerde bulunabilecekler, isterlerse doğa ile baş başa güzel vakit geçirecekler. Bir yandan da çocuklarımız bölgenin en büyük ve güzel parklarında oyunlarını oynayabilecekler” dedi. Başkanımız Akay, Çerkezköy Kent Ormanı’nda başlanan çalışmaların 2023 yılı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika