HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ AŞURE DAĞITTI

30 Temmuz 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ AŞURE DAĞITTI
ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ AŞURE DAĞITTI

Çerkezköy Belediyesi tarafından Muharrem ayının 10. gününe denk gelen Aşure Günü dolayısı ile her yıl olduğu gibi bu yıl da aşure ikramı yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki aşure dağıtımını Belediye Başkanı Vahap Akay ile CHP İl Başkanı Volkan Nallar, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı, Enver Bayram ve Meclis Üyeleri birlikte yaptı.

AŞURE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aşure Günü nedeniyle kamu kurum ve kuruluşları ile Cumhuriyet Meydanı’nda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi. Muharrem ayının birlik ve beraberliğimizin daha çok pekişeceği bir ay olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Muharrem ayı dolayısı ile her yıl yaptığımız gibi bu yıl da aşure dağıttık. Yaptırdığımız aşureleri Cuma Namazı çıkışında Cumhuriyet Meydanı’nda dağıttık. Ayrıca ilçemizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarında da aşure dağıtımı gerçekleştirdik” dedi.

 ÖNEMLİ VE HÜZÜNLÜ BİR YERİ VAR

Muharrem ayının İslam tarihinde önemli ve hüzünlü bir yeri olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nün bizim için bir başka önemi de Kerbela olayıdır. Hazreti Hüseyin’in şehit edildiği bu olay da Aşure Günü’ne denk gelmiş, bu günü vicdan sızlatıcı, ıstırap dolu bir gün haline dönüştürmüştür” dedi.

BİRLİKTE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Bu gün ortak paydada buluşma günüdür” diyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Allah bütün milletimize birlik ve beraberlik içerisinde ortak paydada buluşmayı nasip etsin. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Belediye olarak milli günler gibi, dini günleri de vatandaşlarımızla birlikte yaşamaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika