HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ GEZİLERİMİZ TAMAMLANDI

20 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ GEZİLERİMİZ TAMAMLANDI
ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ GEZİLERİMİZ TAMAMLANDI

Çerkezköy Belediyesi 17 Mayıs Çarşamba günü başlatılan ve haftanın 4 günü düzenlenen Çanakkale Şehitliği gezileri tamamlandı. Tarihi yarımadada bulunan Çanakkale Şehitliği gezilerimize bu yıl 3 bin 263 hemşehrimiz katıldı.
18 HAZİRAN’DA SONA ERDİ
Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitliği gezilerimize bu yıl 3 bin 263 vatandaşımız katılırken, 17 Mayıs’ta başlayan ve 18 Haziran’da sona eren ücretsiz geziler boyunca Çerkezköylü vatandaşlarımız tarihin yeniden altın harfler ile yazıldığı, eşsiz kahramanlık destanlarının yaşandığı tarihi yarımadayı gezip, görme imkanı buldular.
TEŞEKKÜR ETTİLER
Tarihi yarımadada bulunan Rumeli Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Anzak Koyu, Alçıtepe Hastane Müzesi, 57. Alay ve Kesikdere Şehitliği, Arıburnu ve Conk Bayırı gibi kilit noktaları gezip göre hemşerilerimiz, kendilerine böyle bir imkanı sağlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkürlerini sundular.
3 BİN 263 VATANDAŞIMIZ KATILDI
Pandemi nedeni ile bir süredir gerçekleştiremedikleri Çanakkale Şehitliği gezilerine bu yıl yeniden başladıklarını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “17 Mayıs Çarşamba günü başladığımız Çanakkale Şehitliği gezilerimizi 18 Haziran’da tamamladık. Bu yıl düzenlediğimiz gezilerimize toplam 3 bin 263 hemşerimiz katılarak, tarihin kan ve barut ile yeniden yazıldığı, yokluk içindeki bir milletin yedi düvele karşı kahramanca mücadele ettiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Çanakkale’yi ve Türk vatanını nasıl geçilmez yaptığını yerinde gördü ve inceledi.
GEZİMİZE KATILAN HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM
Her yanı tarih ve kahramanlık kokan, her karışı kahraman ecdadımızın asil kanı ile sulanan tarihi yarımadayı rehber eşliğinde gezen hemşerilerime, gezilerimize gösterdikleri ilgi ve alaka için teşekkür ediyorum. Gezilerimizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesinde emeği olan, katkı sunan rehberlerimiz ve görevlilerimiz başta olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.
GEZİLERİMİZ 1 AY SÜRDÜ
Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak düzenlenen ve ilki 17 Mayıs’ta gerçekleştirilen Çanakkale Şehitliği gezisine katılan Çerkezköylü vatandaşlarımız sabah saat 06:00’da Çerkezköy Kentpark’tan yola çıkarken, 10.00 gibi Çanakkale Şehitliği’ne ulaştı. Rumeli Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Anzak Koyu, Alçıtepe Hastane Müzesi, 57. Alay ve Kesikdere Şehitliği, Arıburnu ve Conk Bayırı gibi kilit noktaları gezen hemşerilerimiz gezi sonrası tarihi yarımadadan saat 17:30’da Çerkezköy’e hareket etti. Gezilerimize katılan vatandaşlarımıza ayrıca ücretsiz kumanya dağıtımı da yapıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika