HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BÜYÜKŞEHİR, HASAT ŞENLİĞİ İLE ÇİFTÇİNİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU

10 Temmuz 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»BÜYÜKŞEHİR, HASAT ŞENLİĞİ İLE ÇİFTÇİNİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU
BÜYÜKŞEHİR, HASAT ŞENLİĞİ İLE ÇİFTÇİNİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından,hasat bereketinin getirdiği mutluluğu paylaşmak ve bu coşkuyu kırsal mahallelere yaymak amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Hasat Bayramı’nın 5’incisi, Muratlı ilçesinin Kırkkepenekli Mahallesinde gerçekleştirildi. Tarım ve hayvancılık alanında çok ciddi yatırımlar yapan ve Türkiye’deki diğer büyükşehirlere örnek olan projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Muratlı Belediyesi ve Muratlı Ziraat Odası’nın da katkı verdiği 5. Hasat Bayramı’nda açılış konuşmasını Kırkkepenekli Mahalle Muhtarı Murat Olcar yaptı. Olcar konuşmasında, çiftçilere verdiği destek nedeniyle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür etti ve hasat döneminin bereketli geçmesini temenni etti. Kırkkepenekli Mahalle Muhtarı Murat Olcar’ın ardından konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hasan Bayram; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra da çiftçilere destek olmaya devam edeceklerini söyledi ve hasat bayramının hayırlı olması temennisinde bulundu. Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe de 5. Hasat Bayramı’na ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, çiftçilere ve üreticilere verdiği desteklerden ve hasat şenliğini Muratlı Kırkkepenekli’de düzenlenmesinden dolayı Tekirdağ büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Albayrak’a teşekkür etti.

BAŞKAN ALBAYRAK: “YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR VE HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ TARIMSAL PROJELERLE KIRSAl KALKINMADA ÖNEMLİ ROL OYNADIK”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak hasat bereketinin getirdiği mutluluğu paylaşmak ve kırsal mahallelere yaymak amacıyla Hasat Bayramı etkinliklerini başlattıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Süleymanpaşa İnecik, Muratlı Yeşilsırt, Ergene Yulaflı ve Çorlu Seymen mahallelerimizin ardından 5. Hasat Bayramımızı Muratlı Kırkkepenekli Mahallemizde gerçekleştiriyoruz.Ekmeğini topraktan çıkaran değerli çiftçilerimiz her türlü takdiri hak ediyor. Küresel salgının hayatın her alanını olumsuz etkilediği bir dönemde sizler boş durmadınız ve tüm zorluklara rağmen üretim faaliyetlerine devam ettiniz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.5 ana vizyonu arasında tarım ve hayvancılıkta yer alanTekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılıkta Türkiye’nin en önde gelen büyükşehirleri arasında yer alıyor. Geride bıraktığımız süreçte Tarım ve hayvancılık alanında çok ciddi projeleri hayata geçirdik. İl genelinde çok geniş çaplı, tam anlamıyla bir mera ıslahı gerçekleştirdik, 126 mahallemizde 113 bin dekar meramıza (İl merasının %35’i) gübre attık. Suvat, gölgelik, his göleti yaptık ve eğitim çalışmaları düzenledik. Hayvancılığa kaba yem anlamında, macar fiği ve yem bezelyesi tohumu dağıtarak destek olduk. Türkiye’de yem fabrikası işleten tek büyükşehir belediyesiyiz. İl genelinde 22 bin arı kovanı dağıttık. Yaptığımız yatırımlar ve hayata geçirdiğimiz tarımsal projelerle kırsal kalkınmada önemli rol oynadık.Bundan sonraki süreçte detarım alanında çok daha ciddi yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Yaptığımız bu hizmet ve yatırımlar tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Hasat Bayramını kutluyor, hayırlı ve bereketli bir hasat dönemi olmasını diliyorum” dedi. Hasat Bayramı, konuşmaların ardından hasat uygulaması ile devam etti. Başkan Kadir Albayrak da çiftçilerin hasadına katılarak, hasat coşkusuna ortak oldu.Hasat şenlikleri kapsamında hediye çekilişi yapıldı. Grup Modilasyon tarafından mini bir konserin de verildiği şenlikte Muratlı halkı birbirinden güzel şarkılar eşliğinde unutulmaz bir gece yaşadı. Hasat Bayramında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Kırkkepenekli Mahalle Muhtarı Murat Olcar, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hasan Bayram yer aldı.

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika