HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AVRUPA STANDARTLARINDAKİ ATATÜRK CADDESİ ŞARKÖY’ÜN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

22 Temmuz 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»AVRUPA STANDARTLARINDAKİ ATATÜRK CADDESİ ŞARKÖY’ÜN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ
AVRUPA STANDARTLARINDAKİ ATATÜRK CADDESİ ŞARKÖY’ÜN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Yaptığı yatırımlar ve hayata geçirdiği projeler ile Tekirdağ’ı geleceğe taşıyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek Şarköy ilçesindeki Atatürk Caddesi’nin açılışını görkemli bir törenle vatandaşların hizmetine açtı.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK, “18 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA ATATÜRK CADDEMİZİ ARAÇ TRAFİĞİNE KAPALI, SOSYAL YAŞAMA AÇIK AVRUPA STANDARTLARINDA BİR CADDE HALİNE GETİRDİK”

Yoğun bir katılımla gerçekleşen törende konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yeşil ile maviyi ve dağ ile bağı buluşturan Şarköy, eşsiz doğal güzelliklere sahip bir ilçemizdir. Tekirdağ turizminin gözdesi olan Şarköy, her yıl ülkemizden ve yurt dışından on binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Güzel Şarköy’ümüz tarım ve hayvancılığı, üretim faaliyetleri ve turizm faaliyetleriyle gelişmeye devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Şarköy’ün modern yüzünü yansıtması amacıyla Atatürk Caddesi’nin çehresini değiştirdik. Bağlı kuruluşumuz TESKİ bünyesinde caddenin altyapısını yenileyerek güçlü ve sağlam yeni hatlar kurduk. Ekonomik kullanım ömrünü dolduran asbest boruları, sağlıklı içme suyu teminine imkân sağlayan borularla değiştirdik. Yol ve kaldırımlara özel tasarımlı kilit taşı döşedik. Dekoratif aydınlatma sistemi kurduk. 18 milyon TL’lik yatırımla Atatürk Caddemizi araç trafiğine kapalı, sosyal yaşama açık Avrupa standartlarında bir cadde haline getirdik. Güzel Şarköy’ümüze yakışan böyle bir projeyi gerçekleştiriyor olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. Hizmetlerimiz sürecek, mavi gözlü kentimiz daha da gelişecek.” dedi.

Programda konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Pakdil proje ile ilgili teknik bilgiler verirken Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun da konuşma yaptı. Konuşmacılar caddenin öneminden ve hizmetin bölgeye sağladığı avantajlardan bahsederek projenin hayata geçmesinde başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen tüm ekibe teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından alkışlar eşliğinde kurdele kesilmesiyle Şarköy Atatürk Caddesi’nin açılışı yapılarak vatandaşların hizmetine açıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika