HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ALBAYRAK VE AKAY ÇERKEZKÖY’ DE MUHTARLAR İLE BULUŞTU

24 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ALBAYRAK VE AKAY ÇERKEZKÖY’ DE MUHTARLAR İLE BULUŞTU
ALBAYRAK VE AKAY ÇERKEZKÖY’ DE MUHTARLAR İLE BULUŞTU

Kentimizde görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy’de tamamlanan yatırımlar ve devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundular.

Çerkezköy’ün 12 mahallesinde görev yapan muhtarlarımızı öğle yemeğinde misafir eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Belediye Başkanımız Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi’nin kentimizde tamamlanan ve devam eden çalışmaları hakkında muhtarlarımızı bilgilendirirken, istek ve taleplerini de dinlediler.
CİDDİ YATIRIMLAR YAPTIK
Çerkezköy Belediyesi olarak 2019 yılından bu yana 4 yıllık çalışma dönemini geride bıraktıklarını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, 2019 yerel seçimlerinin ardından 4 yıllık bir sürenin geçtiğini ve bu dönem içerisinde Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi’nin kentimiz genelinde ciddi yatırımlarının olduğunu söyledi.
HER TÜRLÜ ZORLUĞA RAĞMEN TAMAMLADIK
2021 yılı yaz başında başlayan Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi’nin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, yaşanan ekonomik kriz ve her türlü zorluğa rağmen planlanandan 5-6 aylık bir gecikme yaşadıklarını ve projenin tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.
MODERN VE ESTETİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU
Atatürk ve Öztrak Caddelerinde 3 km uzunluğundaki alanda 32 km’den fazla altyapı hattının değiştirildiğini kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, yenilenen Cumhuriyet Meydanı, Atatürk ve Öztrak Caddelerinde yapılan kaldırımlar ve ağaçlandırma çalışmaları ile her iki caddemizin modern ve estetik bir görünüme kavuşturulduğunu belirtti.
O BİNA GENÇLİK MERKEZİ OLACAK
“Atatürk ve Öztrak Caddelerimizdeki çalışmalar süresince zorluklara dayanan ve katlanan esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu 4 yıllık süreç içerisinde Veliköy’de ciddi altyapı yatırımları oldu Büyükşehir Belediyemizin. Kollektör hatlarına bağlantılar yapılarak su taşkınlarının önüne geçilmesi planlandı. Veliköy’de Kebir Camii yanında ve Ihlamur Sokak’ta park düzenleme çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Yine Veliköy’de 1993 yılından bu yana atıl durumda bulunan Veliköy Belediye Binası olarak tasarlanan yapıyı tadilat ve restorasyon çalışmalarının ardından Gençlik Merkezi olarak hizmete sunacağız. İçerisinde etüt merkezleri, kütüphane vs olacak Gençlik Merkezimiz Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu ve Veliköylü gençlerimize hizmet verecek” dedi.
KIZILPINAR’A SEMT SAHASI YAPILIYOR
Kızılpınar’da 500 kişilik tribün kapasitesi olan Semt Sahası çalışmalarının yaz sonunda biteceğini ve hizmete açılacağını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, yine Kızılpınar’da yapımına başlanan Kızılpınar Düğün Salonu’nun sonbaharda tamamlanarak hizmete açılacağını ifade etti. Kızılpınar’ın 3 mahallesinde de park ve yeşil alan çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy’ün 12 mahallesinde yaz ve sonbahar aylarında yoğun bir şekilde asfalt, kaldırım ve beton yol çalışması yapılacağını ve bunların ihale hazırlıklarının tamamlandığını belirtti.
KENT ORMANI PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
Çerkezköy genelinde yeni park, yeşil alan çalışmalarının yanı sıra revize park yapımlarının da devam ettiğini vurgulayan Belediye Başkanımız Vahap Akay, Orman Bölge Müdürlüğü’nden kiralanan 580 hektarlık alanı Kent Ormanı yapmak için çalışmalara başladıklarını ve Kent Ormanı içerisine yürüyüş yolları, dinlenme alanları, aydınlatma çalışmaları vs.’nin yanı sıra 1 adet de biyolojik gölet yapılacağını açıkladı.
EKMEK ÜRETİM KAPASİTESİ ARTACAK
Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde yapımı devam eden Düğün Salonu’nun sonbaharda tamamlanarak hizmete açılacağını ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, üretime başlayan Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası’nın kapasitesini kısa süre içerisinde günlük 40-45 bin ekmeğe çıkartacağını belirterek, “Şu anda günlük 20-22 bin ekmek üretiyoruz. Bir iki ay içerisinde kapasitemizi günlük 40-45 bin ekmek üretecek şekilde hazır hale getireceğiz. Şuanda 10 nokta da gerçekleşen satışlarımız, 13-14 noktaya çıkacak. Ekmek çeşitliliğini de arttıracağız. Kuruluş amacımızda yer alan Çerkezköy halkını ucuz ve sağlıklı ekmek ile buluşturmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.
KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
Çerkezköy Belediyesi’nin kültür ve sanat alanında da önemli çalışmalara ve projelere imza attığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Düzenlediğimiz Kültür ve Sanat Kurslarımıza çok ciddi talepler oluyor. Yine düzenlediğimiz Kültür Gezilerimize vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan ve bize devredilen Atatürk Kültür Merkezimiz tam kapasite ile hizmet verme yolunda hızla ilerliyor. Çocuk Akademimiz, Halk Akademimiz önemli boşlukları dolduruyor ve hizmet veriyor. Yaz tatilinin başlaması ile birlikte Yaz Spor Okullarımızı Temmuz ayı içerisinde açacağız. Bu konuda da yoğun bir talep ile karşı karşıyayız” dedi.
ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlere kadar çalışmaların yoğun bir şekilde devam edeceğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak kısa bir konuşma yaparak Büyükşehir Belediyesi’nin kentimizde gerçekleştirdiği ve devam eden çalışmalar hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.
EYLÜL AYINDA YÜZME HAVUZU BİTİYOR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ıslah ettikleri Kavakdere etrafında park ve yeşil alan çalışması yapımının devam ettiğini, Cumhuriyet Mahallesi Tepe Emlak Konutlarını Çevre Yolu’na bağlayan kavşak çalışmasının tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, “Yapımı devam eden Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzu Eylül ayında hizmete açacağız. Bağlık Viyadüğü’n de ise son aşamaya geldik. Aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasının ardından kısa sürede hizmete açacağız.
HAVUZLU KAVŞAK YENİDEN DÜZENLENECEK
Cengiz Topel Caddemizde orta refüj ve ağaçlandırma çalışmamamız devam ediyor. Kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Kızılpınar ve Veliköy Mahallelerimizde sorumluluk alanımızda olan caddelerimizde asfalt ve kaldırım çalışması yapacağız. Havuzlu Kavşak olarak bilinen Namık Kemal Bulvarı’ndaki kavşakta da düzenleme çalışması yapacağız” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika