HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

84 YILDIR BİTMEYEN HASRET

12 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»84 YILDIR BİTMEYEN HASRET
84 YILDIR BİTMEYEN HASRET

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84’üncü yıldönümünde saygı, sevgi, özlem ve minnetle andık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

ANMA PROGRAMI ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DEVAM ETTİ

Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk töreninin ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti. Anma programına Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkan Vekilimiz Bulut Becerik, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri, askeri erkan, muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

ATAMIZI ANDIK

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’ndeki anma programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda görevli Piyade Üst Teğmen Ersel Oğuz tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkan Vekilimiz Bulut Becerik tarafından verildi. Daha sonra Türk TSO Trakya Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Koro ve Oratoryo Gösterisi sahnelendi. Koro ve Oratoryo’nun sahnelenmesinin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. Yıldönümü nedeni ile düzenlenen Atatürk’ü Anma Programı sona erdi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ DİNÇER ERSOY ANILDI

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programının ardından 10 Kasım 2012 yılında helikopter kazası sonucu yaşamını yitiren Şehit Piyade Uzman Çavuş Dinçer Ersoy, Çerkezköy Şehitliği’nde kabri başında anıldı. Şehit Uzman Çavuş Dinçer Ersoy için düzenlenen törene Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkan Vekilimiz Bulut Becerik, şehidimizin ailesi ile beraber siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri, askeri erkan ve öğrenciler katılırken, şehidimizin öz geçmişi okundu. Öğrencilerin şiirlerini okumasının ardından dualar edildi ve şehitlerimizin kabrine karanfil bırakılması ile anma töreni sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika