HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

17 AĞUSTOS DEPREMİNİN YILDÖNÜMÜNDE SİMÜLASYON TIRI İLE UYGULAMALI DEPREM TATBİKATI

22 Ağustos 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»17 AĞUSTOS DEPREMİNİN YILDÖNÜMÜNDE SİMÜLASYON TIRI İLE UYGULAMALI DEPREM TATBİKATI
17 AĞUSTOS DEPREMİNİN YILDÖNÜMÜNDE SİMÜLASYON TIRI İLE UYGULAMALI DEPREM TATBİKATI

17 Ağustos 1999 depremini anma programları kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve Kızılay ortaklığı ile program düzenledi. Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde düzenlenen programlarda simülasyon tırı ile vatandaşlarla deprem tatbikatı gerçekleştirdi.

17 Ağustos 1999 depreminin unutulmaması ve olası bir depremde yapılması gerekenler ile ilgili bilincin oluşturulması amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı ekibi tarafından, deprem simülasyon tırı ile vatandaşlara uygulamalı deprem tatbikatı yapıldı. Deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenlerin uygulamalı bir biçimde anlatıldığı tatbikatlara vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Süleymanpaşa Sahil Dolgu Alanı ve Çorlu Heykel Meydanı’nda düzenlenen programlarda AFAD ve Kızılay yetkilileri vatandaşların bilinçlendirilmesi için çeşitli çalışmalarda bulundu.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK “HER AN YAŞANABİLECEK BÖYLE FELAKETLERE KARŞI HAZIRLIKLI OLMAMIZ GEREKİYOR”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Şehrimiz konum itibarı ile birinci derece deprem kuşağında bulunuyor. Büyükşehir Belediyemiz deprem konusunda teknik ve bilimsel çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Her hafta düzenlediğimiz toplantılarda alınan kararlarla ilgili tüm daire başkanlıklarımızca yürütülen çalışmaları yakından takip ediyoruz. 17 Ağustos 1999 tarihini unutmadık. 6 Şubat’ta da büyük bir acı yaşadık. Depremle yaşamayı öğrenmemiz ve gerekli önlemleri almamız lazım. Her an yaşanabilecek böyle felaketlere karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor. Böyle acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika