Dolar : Alış : 9.5860 / Satış : 9.6033
Euro : Alış : 11.1566 / Satış : 11.1767
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag15°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 901 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yüz Yıl Önce Yenilmedik; Yüz Bin Yıl Geçse De Yenilmeyeceğiz

19 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » edirne»Yüz Yıl Önce Yenilmedik; Yüz Bin Yıl Geçse De Yenilmeyeceğiz
Yüz Yıl Önce Yenilmedik; Yüz Bin Yıl Geçse De Yenilmeyeceğiz

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türk Milleti’nin kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. yılında birlik ve beraberlik mesajları verdi. “Yüz yıl önce yenilmedik; yüz bin yıl geçse de yenilmeyeceğiz” diyen Başkan Gürkan, Edirne Halkı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak için asılan billboardlara “Edirne’nin Yüzü” sloganıyla çıkarak ; her yaştan ve kesimden insan fotoğraflarına yer verdi.          Türk Milleti’nin kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 6 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkarak 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşmasıyla başlayan Milli Mücadele; 100. Yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de büyük bir gurur ve coşku yarattı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma; Gençlik ve Spor Bayramı ile Milli Mücadele’nin 100. Yılını kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm Türkiye’ye birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, Edirne Halkı’nın  19 Mayıs Atatürk’ü Anma; Gençlik ve Spor Bayramı ile Milli Mücadele’nin 100. Yılını kutlamak için hazırladığı billboardlar kent merkezinde yerini aldı. Billboardlara “Edirne’nin Yüzü” ifadesiyle her yaştan ve kesimden insan fotoğraflarına yer verildi.

“Yüz yıl önce yenilmedik; yüz bin yıl geçse de yenilmeyeceğiz” diyen Başkan Gürkan, 19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında ve milli egemenliğin kazanılmasında önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekti.

Başkan Gürkan, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma; Gençlik ve Spor Bayramı ile Milli Mücadele’nin 100. yılı nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi;

 “1. Dünya Savaşı’ndan yorgun çıkan, dört bir tarafı düşmanla sarılmış bir ülke; asla ve asla bağımsızlığından vazgeçmeyen bir millet; zekası, onuru, başarıları ile insanlık tarihine bir daha silinmemek üzerine adını yazdıran bir lider. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 6 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkarak 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaşmasıyla Milli Mücadelenin başlaması için büyük ve önemli bir adım atmış; Amasya Genelgesi, Erzurum ve Sivas Kongreleriyle de Milli Mücadele’nin amaç, yöntem ve hedefleri belirlenmiştir. Bundan tam bir asır önce 19 Mayıs 1919 tarihi ile başlayan bu süreçte vatan işgale uğrarken; milli mücadelenin temelleri atılmıştır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve yüce Türk Milleti’nin canı, kanı pahasına başlattığı bu süreç, bu direniş ve bu mücadele bugün 783 bin 562 kilometrelik  vatan toprağının adıdır, bizi biz yapan, birlik ve beraberliğimizin en büyük sembolüdür.

Her zaman Cumhuriyet’ten ve demokrasiden yana olan; Edirne Halkı olarak; Atatürk’ün izinden gitmeye, birlik ve beraberlik ruhuyla verilen büyük mücadelenin; o destansı direnişin izlerini yaşatmaya devam edeceğiz. Son nefesimize kadar Ata’mızın izinden ayrılmayacak; bu vatan uğruna canını veren şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Yüz yıl önce başlayan bu mücadele; bir yüz yıl daha değil; bin yıl geçse de bitmeyecek. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Gençliği’ne emanet ettiği; rengini şehitlerimizin kanından alan bu bayrak sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecek, Türk Milleti asla yenilmeyecektir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle bizi biz yapan; bu vatan topraklarımızda özgürce nefes almamızı sağlayan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; tüm Türk Halkı’nın, her zaman bir parçası olmaktan gurur duyduğum Sevgili Hemşehrilerimin ve yüzümüzü geleceğe, aydınlığa çeviren Türk Gençliği’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri