HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

VAHAP AKAY; ” HER ZAMAN HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

03 Ocak 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»VAHAP AKAY; ” HER ZAMAN HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
VAHAP AKAY; ” HER ZAMAN HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

2014 yılından bu yana Sosyal Belediyecilik anlayışıyla kentimize hizmet ettiklerini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay,  “Çerkezköy Belediyesi olarak 2022 yılında da vatandaşlarımızın her anında yanlarında olmaya devam ettik” dedi.

11 BİN LİTRE ÇORBA İKRAMINDA BULUNDUK

Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından 2022 yılı içinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “2022 yılı içinde Amfi Tiyatro yanında bulunan İkram Çeşmemizden, gerek sabah işe giden vatandaşlarımıza, gerekse okullarına giden öğrencilerimize toplam 11 bin litre çorba ikramında bulunduk” ifadelerini kullandı.

30 BİN 100 ADET TAZİYE YEMEĞİ DAĞITTIK

“Vatandaşlarımızın acılı günlerinde de yanlarında olmaya gayret ettik” diyerek açıklamalarını sürdüren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Ekiplerimiz tarafından vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda taziye çadırları kurduk ve son 1 yılda toplam 30 bin 100 adet taziye yemeği dağıtımı yaptık. 523 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza nakdi yardımda bulunduk. 53 üniversite öğrencisi gencimize de öğrenci başına 2 bin TL’lik destek sağladık. 53 vatandaşımıza aylık 900 TL olmak üzere 12 ay boyunca engelli maaşı ödemesi gerçekleştirdik. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza medikal yardımlarda bulunduk” diye konuştu.

10 BİN 500 ADET ERZAK KOLİSİ DAĞITTIK

2022 yılı içinde 35 bin adet kandil simidi dağıtımı yapıldığını sözlerine ekleyen Başkanımız Akay, “Muharrem ayı nedeniyle 8 bin adet aşure dağıtımı yaptık. Hayırseverlerimizin de katkıları ile 10 bin 500 ihtiyaç sahibi ailemize erzak kolisi dağıttık. Ramazan ayında kentimizde bulunan tüm mahallelerde toplam iftar sofraları kurarak 30 bin vatandaşımızla birlikte iftarlarımızı açtık” dedi.

Belediyemiz bünyesinde bulunan 2 adet engelli araç ile kentimiz sınırları içerisinde engelli vatandaşlarımıza okul, hastane, banka, fizik tedavi merkezleri gibi ulaşımlarında haftanın 5 günü hizmet verildiğini kaydeden Başkanımız Akay, “Kızılpınar Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde bulunan El Ele Butik Mağazası aracılığı ile 5 bin 182 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza kıyafet yardımında bulunduk” diye konuştu.

633 ÇOCUĞUMUZU SÜNNET ETTİRDİK

Pandemi dolayısıyla 2 yıl ara verdiğimiz toplu sünnet şöleninin 2022 yılında tekrar düzenlendiğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu yıl toplam 633 çocuğumuzun sünnet işlemlerini gerçekleştirdik. Ayrıca çocuklarımıza sünnet kıyafeti ve hediyelerini de verdik. 320 çocuğumuza okul kıyafeti yardımında bulunduk. Kentimiz genelinde ilkokul 1. sınıfa başlayan tüm öğrencilerimize (18 okul ve 4 bin 492 öğrenci) kırtasiye yardımı yaptık. Sınava giren lise ve üniversite öğrencilerine sınav günlerinde su, kek ve meyve suyu ikramlarında bulunduk” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN SEVİNCİNE ORTAK OLUYORUZ

2016 yılından bu yana kentimizde dünyaya gelen bebeklerin ailelerini evlerinde ziyaret ederek ailelerin mutluluklarına ortak oluğumuzu belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu yıl da kentimizde dünyaya gelen 2 bin 751 bebeğimizi evlerinde ziyaret ederek, anne ve babaların mutluluklarına ortak olduk. Alilerimize Çerkezköy Belediyesi’nin hazırladığı ‘Hoş Geldin Bebek Hediye Paketi’ni teslim ederek, ‘Gözünüz aydın. Allah evlatlarınızı analı babalı büyütsün’ temennisinde bulunduk” dedi.

KIZILPINAR’DA DA İKRAM ÇEŞMESİ KURULACAK

İlçe sınırları içerisinde askere giden gençlerimize asker çantası verildiğini kaydeden Başkanımız Akay, “Dini bayramlarda vatandaşlarımızın kabir ziyaretleri için çiçek dağıtımı yaptık. Veliköy Mahallesi ve Kızılpınar Atatürk Mahallesi’nde bulunan düğün salonlarında 2022 yılında toplam 352 vatandaşımız düğünlerini gerçekleştirdi” dedi. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımına 2023 yılında tekrar başlanılacağını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Günlük 200 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza yıl boyunca sıcak yemek dağıtılacak. Ayrıca 2023 yılı itibariyle Kızılpınar Kahveler Durağında da yeni ikram çeşmemiz hizmete girecek” açıklamalarında bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika