Dolar : Alış : 18.6069 / Satış : 18.6404
Euro : Alış : 19.4073 / Satış : 19.4423
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1164 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÜRETİCİ KADINLARA YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

18 Aralık 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » edirne»ÜRETİCİ KADINLARA YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
ÜRETİCİ KADINLARA YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Edirne’de her hafta Pazar günleri Edirnelilere hizmet veren Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar ve Antika Pazarı’ndaki üretici kadınlara yönelik eğitimler devam ediyor. Edirne Belediyesi son olarak Biyolog Can Kayacılar’ın katılımıyla “Fonksiyonel gıdalarda yeni nesil üretim şekli ve katma değeri yüksek ürünler” konulu bilgilendirme toplantısı yaptı.

Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar ve Antika Pazarı, her hafta Pazar günleri Cumartesi Pazarı’nın kurulduğu alanda Edirnelilere ve Edirne’ye gelen misafirlere hizmet vermeye devam ediyor. Doğal ve iyi tarım uygulaması ürünlerin satışının yapıldığı ve 150’nin üzerinde üretici kadının Edirne’nin köylerinden gelerek tezgah açtığı Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar ve Antika Pazarı, vatandaşların da büyük beğenisini kazanıyor.

Edirne Belediyesi de üretici kadınları verdiği eğitimlerle bilgilendirmeye devam ediyor. Üretici kadınlara yönelik çeşitli seminerler, toplantılar ve eğitimler düzenleyen Edirne Belediyesi bu kez de üretici kadınları “Fonksiyonel gıdalarda yeni nesil üretim şekli ve katma değeri yüksek ürünler” konulu toplantıyla bilgilendirdi. Biyolog Can Kayacılar’ın katıldığı bu toplantıda yeni nesil üretim şekilleri anlatıldı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

“Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar ve Antika Pazarı açıldığından beri üretici kadınlarımıza hem bilimsel hem de pratik anlamda eğitimler vererek, kadınlarımızın hem bilgilerini tazeliyor hem de onlara yeni bakış açıları kazandırıyoruz. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatlarıyla kurulan bu pazarda yer alan kadınlarımıza yönelik eğitimlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Bu eğitimler neticesinde üretimdeki çeşitliliği ve Edirne’de üretim yapan kadınlarımızı yeni üretim alanlarına geçmesi için çok ciddi çalışmalara yapıyoruz. Lavanta, hünnap, kızılcık, güvem gibi yeni ürünler ve kuskus, tarhana, konserve, salça, sirke gibi yeni üretim şekilleri hakkında bilgiler veriyor, üretimi arttırmaya çalıyoruz. Bu konuda Biyolog Can Kayacılar’dan da destek aldık”

Biyolog Can Kayacılar’ın iklim değişikliğiyle birlikte dünyadaki üretim tarzlarıyla ilgili üretici kadınlara bilgiler verdiğini belirten Tanrıkulu, “Var olan üretimi çeşitlendirerek kadınlarımıza daha fazla ekonomik katkı sunmayı hedefliyoruz.  Biyolog Can Kayacılar, yeni bakış açılarıyla dünyadaki üretim tarzlarından bahsederek, Edirne’de üretilebilecek ürünler hakkında, kadınlarımıza üretim çeşitliği ile dünyaya nasıl açılabileceğimiz konusunda önemli bilgiler verdi. İklim krizine de değinen Biyolog Can Kayacılar e-ticaret gibi konularda da kadınlarımıza yeni açılımlardan bahsetti” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri