HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Üniversitelilere Lüleburgaz turu

22 Ekim 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Üniversitelilere Lüleburgaz turu
Üniversitelilere Lüleburgaz turu

Lüleburgaz Belediyesi, Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu’nda öğrenime başlayan üniversite öğrencilerine kenti tanıtıyor. Öğrenciler kentin tarihi dokularından kent yaşamına ve Lüleburgaz Belediyesi’nin akademilerini yerinde görerek kenti tanıyor. Uygulamayla üniversiteli öğrencilerin kente karşı aidiyet duygusunun geliştirilmesi amaçlanıyor.

Lüleburgaz Belediyesi Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu’nu il dışından tercih ederek Lüleburgaz’a ilk kez gelen öğrencilere kent tanıtımı yapıyor. Avrupa Yerel Demokrasi Haftası çerçevesine gerçekleşen tanıtım faaliyetinde İnsan Kaynakları Müdürü Dilek Çetin Çivi, üniversite yerleşkesinde öğrencilere Lüleburgaz’ı tanıtan sunum gerçekleştirdi. Bununla birlikte belediye personelleri İnanç Zorlutuna ve Macit Yenice öğrencilere Lüleburgaz’ı tanıtan tur gerçekleştiriyor. Personel eşliğinde Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ve Camii, yayalaştırılmış bölgeyle birlikte öğrencilere Lüleburgaz’ın kültürel dönüşümünde öncü rol üstlenen akademileri gezdiriliyor.

Başkanla bir araya geldiler

 Öte yandan öğrenciler Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’yle de bir araya geldi. Başkan Gerenli Lüleburgaz’ın gençler için spordan sanata kadar pek çok alanda faaliyet içinde olan bir kent olduğunu söyleyerek Lüleburgaz Belediyesi olarak gençlerin her zaman yanında olduklarını söyledi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika