HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1695 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TRAKYA’YA HİZMET VERECEK ADLİ TIP GRUP BAŞKANLIĞI SÜLEYMANPAŞA’DA KURULUYOR

06 Nisan 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»TRAKYA’YA HİZMET VERECEK ADLİ TIP GRUP BAŞKANLIĞI SÜLEYMANPAŞA’DA KURULUYOR
TRAKYA’YA HİZMET VERECEK ADLİ TIP GRUP BAŞKANLIĞI SÜLEYMANPAŞA’DA KURULUYOR

Türkiye’de sadece 9 büyükşehirde bulunan Adli Tıp Grup Başkanlığının 10’uncusu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un öncülük ettiği girişimler sonucu Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde kuruluyor.
20 yıldır Şube Müdürlüğü düzeyinde hizmet veriliyor
2001 yılından bu yana Tekirdağ Adli Tıp Şube Müdürlüğü düzeyinde Adli Tıp Kurumu hizmeti alan Tekirdağ’da, bugüne kadar sadece adli raporların düzenlenmesi, gerekli muayenelerin yapılması ve otopsi işlemleri gerçekleştirilebiliyordu. Bunun dışındaki talepler İstanbul’a yönlendiriliyor, dava süreçleri gereğinden fazla uzuyordu.
20 yıldır hizmet veren Tekirdağ Adli Tıp Şube Müdürlüğünün, bu süreçte artan vaka sayıları ve çeşitliliği nedeniyle ihtiyacı karşılamakta zorlandığı belirtilerek Adli Tıp Grup Başkanlığının kurulmasının önemli bir ihtiyaç olduğu ifade ediliyor.
TBMM Başkanı Şentop Öncülük Etti
Ortaya çıkan bu ihtiyacın giderilmesi için TBMM Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop başta olmak üzere Tekirdağ Milletvekillerinin başlattıkları girişimler sonucu, Adalet Bakanlığı olurunun alındığı, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile de Adli Tıp Kurumu Tekirdağ Adli Tıp Grup Başkanlığının kurulması kararının verildiği açıklandı.
Çevre illere de hizmet verecek
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Adli Tıp Şube Müdürlüğünün kurulduğu tarihten günümüze kadar geçen süre içerisinde artan adli vaka çeşitliliği ve sayısı, bünyesinde Morg İhtisas Dairesi ve Kimya İhtisas Dairesini içerecek bir Adli Tıp Grup Başkanlığına dönüşüm ihtiyacını oluşturmuştur. Bu ihtiyaç nedeniyle, 4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca, Adli Tıp Kurumu Tekirdağ Adli Tıp Grup Başkanlığı ve buna bağlı olarak Morg İhtisas Dairesi ile Kimya İhtisas Dairesinin kurulmasına Adalet Bakanlığı Olur’u ile karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.
Tekirdağ Adli Tıp Grup Başkanlığı ve Morg İhtisas Dairesi ile Kimya İhtisas Dairesinin hayata geçmesi ile birlikte Tekirdağ’da adli vakaların hızla sonuçlandırılacağı ve merkezin Trakya bölgesindeki diğer illere de hizmet vereceği açıklandı.
Başkan Yüksel’den Teşekkür
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ’ın çok önemli bir ihtiyacının daha çözüme kavuşturulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Tekirdağ bildiğimiz üzere vergi ödemede ilk on ilden biri. Bugün geldiğimiz noktada, ödediğimiz vergiler dev yatırımlar ve hizmetler olarak ilimize geri dönmekte ve bu durum bizleri de ziyadesiyle mutlu etmektedir. Tekirdağ Şehir Hastanesi, Adliye Sarayı, dev spor tesisi yatırımları gibi birçok yatırımın ardından, Tekirdağ’ımızın önemli ihtiyaçlarından biri olan Adli Tıp Grup Başkanlığının da hayata geçirilecek olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Bu dev hizmetin ilimize kazandırılmasında emeği bulunan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanımız ve Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop olmak üzere, Adalet Bakanlığımıza ve Tekirdağ Milletvekillerimize, Süleymanpaşalı ve Tekirdağlı hemşehrilerim adına teşekkürü bir borç biliyorum,” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika