Dolar : Alış : 9.5860 / Satış : 9.6033
Euro : Alış : 11.1566 / Satış : 11.1767
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag16°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 901 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Türkiye’nin en büyük mera iyileştirme projesi..

03 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Türkiye’nin en büyük mera iyileştirme projesi..
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Türkiye’nin en büyük mera iyileştirme projesi..

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen Türkiye’nin en büyük mera iyileştirme projesi hayvancılığa büyük katkı sağladı.
Tarımsal Hizmetler Dairesi’nin Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi kapsamında gübre atımı yapılan ve büyük verim artışı sağlanan meralarda incelemelerde bulunan Başkan Kadir Albayrak, küçükbaş ve büyükbaş hayvan besicileriyle de bir araya geldi.
Başkan Kadir Albayrak: “Türkiye’de yem fabrikası çalıştıran tek büyükşehir belediyesiyiz”                   
Besicilerin istek ve önerilerini dinleyen Başkan Kadir Albayrak yaptığı açıklamada, “2014 yılında göreve başladıktan sonra ilk kurduğumuz daire başkanlıklarından biri Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığıydı. Tekirdağ Büyükşehir beş temel vizyonundan biri tarım ve hayvancılık. Bu kapsamda hayvancılığı geliştirmek amacıyla bir projeler başlattık. Tekirdağ’ın toplam mera alanı 325.000 dönüm. Biz bunun 103.000 dönümünü gübre atarak iyileştirdik ve ot verimini 4-5 katına çıkardık. Bu hizmet büyükbaş ve küçükbaş hayvan besicilerine büyük destek sağlıyor. Türkiye’de yem fabrikası çalıştıran tek Büyükşehir Belediyesi olmamız sebebiyle bir yandan yem desteği, bir yandan kaba yem desteği veriyoruz. Ayrıca macar fiği ve bezelye gibi yem bitkileri de dağıttık. Son olarak Türkiye’nin ikinci büyük et kombinası olan Malkara Çavuşköy Et Kombinası’nı yaptık. Yakın bir zamanda üretime geçecek,” dedi.
Çiftçi ve besicilerimize desteğimiz devam edecek                                                                                                      
Mera iyileştirme hizmetlerinin yanı sıra kurum olarak hayvancılık alanında başka projeler de gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Kadir Albayrak, “Tarım alanında polinasyon ile verim artışı ve bal üretiminde artış sağlamak amacıyla il genelinde 50 bin olan arı kovanı miktarını 75 bine çıkardık. Saray ilçemizde manda yetiştiricilerimize 168 tane manda vererek destek olduk. Şu anda Saray’da yetiştirilen manda sayısı 1.250’ye çıktı. Yeni tarımsal projelerimiz var. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçi ve besicilerimize desteğimiz devam edecek,” dedi.
Mera iyileştirme çalışması yapılan kırsal mahallerin muhtarları ve besiciler, verilen hizmetlerden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Kadir Albayrak’a teşekkür ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri