HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşalı gençler şanlı tarihimizi sahneye taşıdı

01 Nisan 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşalı gençler şanlı tarihimizi sahneye taşıdı
Süleymanpaşalı gençler şanlı tarihimizi sahneye taşıdı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, liselere yönelik olarak düzenlenen Şanlı Tarihini Sahneye Taşı isimli tiyatro yarışması, düzenlenen final programı ve ödül töreni ile sona erdi. Dört lisenin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada ipi göğüsleyen okul Fatih Anadolu Lisesi oldu.

Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen final programında, yarışmaya katılan dört okulun öğrencileri kendi yazdıkları oyunları sahnede sergiledi. Oyunların sahnelenmesinin ardından jüri değerlendirmesi ile sıralama belli oldu.

DÖRT OKUL YARIŞTI

Yarışmada sırasıyla; Namık Kemal Lisesi “Çanakkale’den Havadis Var”, Tekirdağ Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi “Öl Dersen Ölürüm”, Fatih Anadolu Lisesi “Talikayla Yeniden Başlamak” ve Mehmet Serez Sosyal Bilimler Lisesi “Ana Toprağa Göç” isimli oyunlarla sahne aldılar.

İPİ FATİH ANADOLU LİSESİ GÖĞÜSLEDİ

Oyunların sergilenmesinin ardından gerçekleştirilen ödül töreninde, “Talikayla Yeniden Başlamak” adlı oyunla Fatih Anadolu Lisesi birinci, “Ana Toprağa Göç” başlıklı oyunlarıyla Mehmet Serez Sosyal Bilimler Lisesi ikinci, “Çanakkale’den Havadis Var” adlı eserle de Namık Kemal Lisesi üçüncü oldu. Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise “Öl Dersen Ölürüm” isimli oyunla Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

Dereceye giren okullara ödüllerini, Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölüm Başkanı Ahmet Yenilmez, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel takdim etti.

YENİLMEZ: “TİYATRO İNSANA AYNA TUTAR”

Üçüncü olan Namık Kemal Lisesine ödülünü takdim eden Usta Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez, tiyatronun insana ayna tutan bir sanat olduğunun altını çizerek, birbirinden dokunaklı eserler üreterek sahneye koyan öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti. Yetenekli gençleri Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarında yeteneklerini eğitimle taçlandırmaya davet eden Yenilmez, kısa süre içinde Süleymanpaşa’nın adının Türkiye’de sanatla anılan bir şehir olacağını ifade ederek sanata ve tiyatroya destek veren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e teşekkür etti.

ATİLLA EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLADI

İkincilik ödülünü Mehmet Serez Sosyal Bilimler Lisesine takdim etmek üzere sahneye gelen Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir de aylar süren meşakkatli bir süreç yaşadıklarını ve sonunda ödül töreninde bir araya geldiklerini ifade ederek, öğrenci ve öğretmenlerin hazırlık aşamasında ne kadar çok emek verdiklerine bizzat şahit olduğunu belirtti. Atilla, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

BAŞKAN YÜKSEL DUYGU YÜKLÜ ANLAR YAŞADI

Yarışmayı kazanan Fatih Anadolu Lisesine ödülünü vermek üzere sahneye gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuşması sırasında gözyaşlarına hâkim olamadı. Yüksel, büyüklerinin geçmişte mübadele ile Türkiye’ye göç ettiğini ifade ederken duygu dolu anlar yaşadı, öğrencilerin başarılı performanslarını tebrik etti.

TÜM OKULLARA ÖDÜL MÜJDESİ

Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkesi olduğumuzu dile getiren Yüksel, şanlı tarihimizi gençlerimizin tarih kitaplarından okumalarının yanı sıra yaşayarak, hissederek öğrenmeleri ve içselleştirmeleri gerektiğinin altını çizdi. Yüksel, yarışmaya katılan her okulun takdiri hak ettiğini kaydetti ve tüm katılımcı okulların birincilik ödülü olan Selanik Gezisinden yararlandırılacağının müjdesini verdi.

Tören, ödül töreninin ardından çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika