HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa’da Bulunan Sarı Köşk Gastronomi Okulu Oluyor

29 Mayıs 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa’da Bulunan Sarı Köşk Gastronomi Okulu Oluyor
Süleymanpaşa’da Bulunan Sarı Köşk Gastronomi Okulu Oluyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Dört Mevsim Turizm Rotasının Oluşturulması ve Gastronomi Okulu Kurulması projesinin uygulama sözleşmesi Tekirdağ’da imzalandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında atılan imzalar ile “Dört Mevsim Turizm Rotasının Oluşturulması ve Gastronomi Okulu Kurulması” projesinin başlangıcı yapıldı. Uygulaması 18 ay sürecek projenin sözleşmesini Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adına da Başkan Kadir Albayrak imzaladı.

Proje kapsamında, Tekirdağ’a özgü yöresel lezzetlerin tanıtılması amacıyla, Tekirdağ’ın anıtsal yapılarından biri olan Sarı Köşk’te Uygulamalı Tekirdağ Gastronomi Okulu kurulacak. Böylece tarihi binanın yeni bir fonksiyon kazanması sağlanacak. Tekirdağ Uygulamalı Gastronomi Okulu ile birlikte Tekirdağ’a özgü yemek ve tatlıların tanıtılması amacıyla Yöresel Restoran açılacak. Ayrıca proje kapsamında Tekirdağ mutfak envanteri oluşturulacak.

Toplam bütçesi 2.757.664 TL olan projenin % 45’i (1.240.948,85) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika