HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediyesinden öğretmenlere 24 Kasım sürprizi

26 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Belediyesinden öğretmenlere 24 Kasım sürprizi
Süleymanpaşa Belediyesinden öğretmenlere 24 Kasım sürprizi

Süleymanpaşa Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilçede görev yapan tüm öğretmenlere kırmızı gül hediye ederek kutsal mesleği icra eden öğretmenleri yalnız bırakmadı. Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de öğretmenlerin özel gününde ziyaretlerde bulunarak kutlamalara katıldı.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK KONDU

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Başöğretmen ilan edilmesi, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Süleymanpaşa’da Öğretmenler Günü kutlama programları, Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması ile başladı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, çelenk sunma töreninde hazır bulunarak programa iştirak etti. Yüksel, “Bugün, nice yüreğe dokunan, nice zihinde yeni ufuklar açan öğretmenlerimizin günü. Valilik Tören Alanı’nda düzenlenen programda, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda; geleceğimize ışık tutan tüm öğretmenlerimizi saygıyla; memleketinizin dört bir yanında görevini ifa ederken şehit düşen öğretmenlerimizi ve ahirete irtihal edenleri rahmetle yâd ettik,” diye konuştu.

ŞEHİT ÖĞRETMENLER UNUTULMADI

Yüksel, daha sonra Eski Süleymanpaşa Otogarı karşısında bulunan Şehit Öğretmenler Anıtı önünde, görevini yaparken şehit düşen öğretmenler anısına düzenlenen törene de katıldı. Yüksel, “Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bilgi ve birikimleriyle bizleri bugünlere hazırlayan, yolumuza ışık tutan, kutsal saydığı mesleğini icra ederken şehit düşenlerle, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi, Şehit Öğretmen Anıtı’nda düzenlenen törende, saygıyla ve rahmetle andık. Ruhları şad, mekânları cennet olsun,” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YÜKSEL ÖĞRETMENLERE GÜL HEDİYE ETTİ

Ayrıca Süleymanpaşa Belediyesi Gönül Elçileri ekipleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçedeki tüm okulları tek tek ziyaret ederek hem tüm öğretmenlere kırmızı gül hediye ettiler hem de Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in selam ve kutlama mesajlarını ilettiler. Başkan Yüksel de Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla ile birlikte bazı okullara ziyaret gerçekleştirerek Öğretmenler Günü’nü kutladı. Yüksel, yayınladığı kutlama mesajında ise şu ifadelere yer verdi: “Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda fedakârca, gayretli, azimli, üretken ve cesurca çalışan; ömrünü, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza adayan, ilim ve irfan kaynağı öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. İyi ki varsınız.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika