Dolar : Alış : 18.6071 / Satış : 18.6406
Euro : Alış : 19.3670 / Satış : 19.4019
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1164 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediyesinden kurtuluşun yüzüncü yılına çok özel sergi

14 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Belediyesinden kurtuluşun yüzüncü yılına çok özel sergi
Süleymanpaşa Belediyesinden kurtuluşun yüzüncü yılına çok özel sergi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından; Süleymanpaşa Kent Konseyi ve PTT’nin katkıları ile Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü dolayısıyla bastırılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele temalı hatıra pullarının, Tarihi Tekirdağ fotoğraflarının ve 110 yıl önceki Tekirdağ’ın 3D modelinin sergilendiği “Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun100. Yılı” sergisi açıldı.

BAŞKAN YÜKSEL AÇILIŞI YAPTI

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde açılan sergi için açılış töreni düzenlendi. Açılışta konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak, PTT ve Süleymanpaşa Kent Konseyimizin katkılarıyla, kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü dolayısıyla bastırdığımız hatıra pulu sergimiz şehrimize hayırlı olsun,” ifadelerini kullandı.

PUL, FOTOĞRAF VE 3D MODEL SERGİSİ BİR ARADA

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele” konulu sergide, pulları protokol ve katılımcılarla birlikte yakından inceleyen Yüksel, daha sonra tarihi Tekirdağ fotoğraflarından oluşan sergiyi dolaştı. Başkan Yüksel, son olarak Süleymanpaşa Belediyesi Kod Atölyesi’nde 2 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak Türkiye’de ilk kez tamamı 3D tekniğiyle hazırlanan ve Tekirdağ’ın 110 yıl önceki halinin minyatürü olan maketi inceleyerek, ziyaretçilere bilgi verdi. Yüksel, modelin Türkiye’de ilk kez tamamı 3D tekniğiyle hazırlanan en büyük kent maketi olma özelliğine sahip olduğunu belirterek tüm vatandaşları sergiyi görmeye davet etti.

Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun100. Yılı sergisi, 11-18 Kasım 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde ziyarete açık olacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri