HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediyesinden ihtiyaç sahibi soydaşlara yardım eli

12 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Belediyesinden ihtiyaç sahibi soydaşlara yardım eli
Süleymanpaşa Belediyesinden ihtiyaç sahibi soydaşlara yardım eli

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihal ettiği 10 Kasım’da Selanik’te doğduğu evde yâd etti. Bu yıl Süleymanpaşa’dan 70 lise öğrencisinin de eşlik ettiği Başkan Yüksel, Atatürk’ün doğduğu evde düzenlenen törene katıldı.

Başkan Yüksel, anma töreni sonrasında da Selanik temaslarına devam etti. Selanik Türkiye Başkonsolosu Efe Ceylan’ı makamında ziyaret eden Yüksel, Ceylan ile istişarede bulunarak Süleymanpaşa’dan getirdiği hatıra eşyalarını takdim etti.

100 ÇOCUĞA KIŞLIK GİYİM YARDIMI

Başkan Yüksel bu yıl ilk kez Yunanistan’da yaşayan Türk soydaşlarımızdan ihtiyaç sahibi olanlar için de anlamlı bir çalışmaya önayak oldu. Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan kışlık giyim eşyalarını ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza ulaştırılmak üzere Başkonsolos Ceylan’a teslim etti. Yapılan yardım ile 100 çocuğun kışlık giyim ihtiyacının giderileceği öğrenildi.

“SOYDAŞLARIMIZA YALNIZ OLMADIKLARINI HİSSETTİRMEYE ÇALIŞTIK”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Süleymanpaşa olarak soydaşlarımızın her zaman yanındayız. Yaklaşık on yıldır her anma etkinliğinde yer aldığımız Selanik’teki Atatürk Evi’nde bu yıl; ata toprağı Balkan coğrafyamızda yaşayan ihtiyaç sahibi soydaşlarımızın, kardeşlerimizin çocuklarına kışlık kıyafet yardımlarımızı ulaştırarak, ailelerimize yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalıştık. Süleymanpaşa Belediyesi olarak 100 çocuğumuza kışlık giyim yardımında bulunduk. Bu konuda bize yardımcı olan Başkonsolosumuz Sayın Efe Ceylan’a şükranlarımızı sunuyorum,” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika