HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediyesinden Atma Kazan ile Geri Dönüşüm Okullarda projesi

05 Aralık 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Belediyesinden Atma Kazan ile Geri Dönüşüm Okullarda projesi
Süleymanpaşa Belediyesinden Atma Kazan ile Geri Dönüşüm Okullarda projesi

Süleymanpaşa Belediyesi, yine ülke çapında öncü olacak ve geri dönüşüme büyük katkı yapacak olan bir projeye imza atarak dikkatleri üzerine çekti.

Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında, ilçede faaliyet gösteren ilk ve ortaöğretim kurumlarında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılan atıklar, Atma Kazan kartları ile okullara ek gelir olarak geri dönecek.

10 BİN VATANDAŞ ATMA KAZAN KART İLE KAZANIYOR

Atma Kazan Kart projesi, geçtiğimiz yıllarda Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Sıfır Atık Programı kapsamında hayata geçirilmiş ve geri dönüştürülebilir her türlü atığın evlerde ve işyerlerinde, kaynağında ayrıştırılarak hem vatandaşlara geri dönüşüm bilinci aşılanmış, hem atıklardan gelir elde etmeleri sağlanmış hem de atıkların geri kazanılmasında önemli katkı yapmıştı. Süleymanpaşa’da hâlihazırda Atma Kazan Kart ile atıklarını kazanca dönüştüren 10 binin üzerinde vatandaş bulunuyor.

OKULLAR DA PROJE KAPSAMINA ALINIYOR

Atma Kazan Kart projesi, Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçede faaliyet gösteren okulları da bünyesine katarak genişletiliyor. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, projenin tanıtımını, okullar arasında her yıl yapılan Atık Pil Toplama Yarışmasının ödüllerinin takdim edildiği okullarda gerçekleştirdi.

Yüksel, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla ile birlikte basın mensupları ile paylaştı. Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa yürüteceğimiz ‘Atma Kazan Kart İle Geri Dönüşüm Okullarda’ projesinin startını verdik. Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Sabri Çınar ile birlikte, “Sıfır Atık” projesi kapsamında ‘Atık Pil Toplama’ kampanyamıza en yüksek katılımı sağlayan Fatih Anadolu Lisesi, Ticaret Borsası İlköğretim Okulu ve Şehit Öğretmen Neşe Alten Anaokulunu ziyaret ederek, ödüllerini takdim ettik. Ziyarette, geri dönüşebilir nitelikteki ambalaj atıklarının toplanabilmesi için okullarımıza yerleştirdiğimiz ekipmanların tanıtımını yaparak, toplanacak atıklar karşılığı puan yüklenecek, Okul Aile Birlikleri adına hazırladığımız Atma Kazan Kartları teslim ettik. Okullarımız geri dönüştürdükleri atıkları kazanca dönüştürerek ciddi bir kaynak yaratma şansına sahip olacaklar. Proje ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun,” diye konuştu.

ATIK PİL KAMPANYASINDA DERECEYE GİREN OKULLARA ÖDÜL VERİLDİ

Öte yandan, Şehit Öğretmen Neşe Alten Anaokulu öğrencilerinin 150 kilogram atık pil toplayarak birinci olması dolayısıyla okula ziyarette bulunan Başkan Yüksel, öğrencilere çeşitli armağanlar takdim etti. Yüksel ayrıca Fatih Anadolu Lisesi ile Tekirdağ Ticaret Borsası İlkokulu’nu da ziyaret ederek ödüllerini takdim etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika