HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediyesi Sıfır Atık rekoru kırıyor

29 Ağustos 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Belediyesi Sıfır Atık rekoru kırıyor
Süleymanpaşa Belediyesi Sıfır Atık rekoru kırıyor

Süleymanpaşa Belediyesi, Sıfır Atık programı kapsamında 2022 yılının ilk 7 ayında yaklaşık 3 bin 500 ton geri dönüştürülebilir atığı çöp olmaktan kurtardı.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve yıllardır sıkı bir şekilde yürütülen Sıfır Atık çalışmaları, 2022 yılında da titizlikle uygulanmaya devam ediyor. Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından; her yıl giderek artan miktarlarda geri dönüştürülebilir atığın doğaya karışarak çevreye zarar vermesinin önüne geçilmesini ve atıkların ekonomiye kazandırılmasını sağlayan çalışmaların yanı sıra, Sıfır Atık programının yaygınlaştırılması ve toplumda konuyla ilgili farkındalık oluşturulması amacıyla eğitim faaliyetleri de sürdürülüyor. Geri dönüştürülebilir atıkların günden güne daha fazla miktarlarda kaynağında (evlerde, işyerlerinde vs.) ayrıştırılması ile Süleymanpaşa’da Sıfır Atık hedefine daha da yaklaşılıyor.

7 AYDA 3 BİN 500 TON ATIK GERİ DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

İlgili müdürlükten alınan bilgilere göre, 2022 yılı Ocak-Temmuz ayları arasında 4 bin tonun üzerinde atık geri dönüştürüldü. 7 aylık dönemde, 3394 ton ambalaj atığı, 44 ton tekstil atığı, 18 ton kullanım ömrünü tamamlamış hurda lastik, 4,6 ton bitkisel atık yağ, 3,75 ton elektronik atık, 1 ton zirai ilaç ambalajı, 1 ton atık pil ve 0,5 ton atık ilaç olmak üzere toplamda 3.466,85 ton atık çöp olmaktan kurtarıldı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Sıfır Atık hedefleri doğrultusunda çalışmaların tavizsiz bir şekilde sürdürüleceği kaydedildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika