HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediyesi metruk yapıları temizlemeye devam ediyor

17 Aralık 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Belediyesi metruk yapıları temizlemeye devam ediyor
Süleymanpaşa Belediyesi metruk yapıları temizlemeye devam ediyor

Süleymanpaşa Belediyesi metruk yapıları temizlemeye devam ediyor

Süleymanpaşa Belediyesi tehlike yaratan metruk binaların yıkımına ilçe genelinde devam ediyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, merkez ve kırsal mahallelerde bulunan metruk, yıkılmaya yüz tutmuş, çevre ve insan sağlığı için risk taşıyan binalar ile terk edilmiş ve uyuşturucu madde satışı, fuhuş gibi uygunsuz amaçlarla kullanılan binalar tek tek yıkılarak temizleniyor.

YÜKSEL: “2022 İTİBARİYLE 283 YIKIM GERÇEKLEŞTİ”

Yıkım çalışmalarını yakından takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren şehrimizde bulunan metruk ve tehlike arz eden binaların envanterini çıkardık. Biz göreve geldiğimizde merkez ve kırsal mahallelerimizde 600’den fazla metruk yapı bulunduğunu tespit ettik. Vakit kaybetmeden başladığımız ve Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizin gerçekleştirdiği yıkım çalışmaları kapsamında, 2019 Nisan-2022 Aralık tarihleri arasında merkez ve kırsal mahallelerde toplam 283 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik,” diye konuştu.

Temizlik çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini dile getiren Yüksel, “Vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler ve metruk binaların oluşturduğu riskleri dikkate alarak yıkımları yapıyoruz. Yıkım çalışmalarımızın ardından alanı temizleyerek sorun yaratacak unsurları kaldırıyoruz. Görev süremiz içerisinde çeşitli tehlikeler barındıran tüm metruk yapıları temizlemeyi hedefliyoruz,” ifadelerini kullandı.

ÇAĞRI MERKEZİNE BİLDİREBİLİRSİNİZ

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından metruk binalarla ilgili olarak, vatandaşlara çevrelerinde risk oluşturan ya da uygunsuz kullanıldığından şüphelendikleri binaları, 0 282 259 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezine ihbarda bulunmaları çağrısında bulunuldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika