HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarından Tiyatrolar Günü kutlama programı

28 Mart 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarından Tiyatrolar Günü kutlama programı
Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarından Tiyatrolar Günü kutlama programı

Tiyatro Bölümü, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla bir program düzenledi. Başkan Yüksel’in de katıldığı programda Tiyatro Bölümü öğrencilerinin hazırladığı Meddah gösterisi sergilendi ve Dünya Tiyatrolar Günü Bildirisi okundu.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kutlama programı, canlı müzik eşliğinde gerçekleşen kokteylle başladı. Kokteylin ardından Dünya Tiyatrolar Günü Bildirisi okundu, protokol konuşmaları gerçekleştirildi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuşmasında Süleymanpaşa’da kültür ve sanatın gelişmesi için belediye olarak her türlü gayreti ve çabayı ortaya koyduklarını dile getirerek Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı.

Programa Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, Belediye Konservatuvarının kurucusu Eski Tekirdağ Belediye Başkanı Âdem Dalgıç, Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Şefi Salih Demirci, Usta Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez başta olmak üzere Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü eğitmenleri, öğrencileri ve aileleri de katıldı.

MEDDAH GÖSTERİSİ ALKIŞ ALDI

Program konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladığı Meddah ve Şiir Canlandırma gösterileri ile devam etti. Alkışlar eşliğinde izlenen gösterilerin ardından Başkan Yüksel, Tiyatro Bölümü eğitmenleri ve öğrencilerinin birlikte sahnede tiyatro selamı vermesi ile sona erdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla, Süleymanpaşa Belediye Konservatuarımızın Tiyatro Bölümü’nde eğitim alan öğrencilerimizin sahne gösterilerini izledik. Bölüm Eğitmenlerimiz Sayın Ahmet Yenilmez, Şahin Ergüney ve Şirin Ergüven Hamşioğlu yönetiminde hazırladıkları performanslarını aileleri ve tiyatroseverlerle birlikte izlediğimiz değerli öğrencilerimize başarılar dileyerek, tiyatroya gönül vermiş tüm tiyatrocuların gününü kutladık,” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika