HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarından örnek uygulama

05 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Süleymanpaşa Belediye Konservatuarından örnek uygulama
Süleymanpaşa Belediye Konservatuarından örnek uygulama

DERS PROGRAMINA OKUMA SAATİ EKLENDİ

Türkiye’nin konservatuar seviyesinde sanat eğitimi veren ilk yerel yönetimlerinden biri olan Süleymanpaşa Belediyesi, Belediye Konservatuarı bünyesinde yine bir ilke imza attı. Konservatuar öğrencileri, ders programlarına eklenen okuma saatinde bir saat boyunca kitap okuyor.

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı, Trakya’nın ilk ve tek, Türkiye’nin birkaç belediye konservatuarından biri olarak Tekirdağ’ın gurur kaynağı bir eğitim merkezi olma özelliğini korurken, yeni başlayan uygulama ile bir ilki daha gerçekleştirerek ülkemize örnek oldu.

BİR SAAT BOYUNCA SADECE KİTAP OKUYORLAR

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı öğrencileri, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftanın iki günü tam gün konservatuar seviyesinde müzik, enstrüman ve tiyatro eğitimi alıyor. Pazar günleri ise öğrenciler, ders programına eklenen Okuma Saatinde, bir saat boyunca konservatuar bünyesinde oluşturulan kütüphaneden seçtikleri ya da yanlarında getirdikleri bir kitabı okuyorlar.

ŞEF DEMİRCİ UYGULAMA İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Okuma Saati uygulaması ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Şefi Salih Demirci, uygulamanın ilk ve ortaöğretim yaş grubundaki öğrenciler ve veliler tarafından büyük beğeni ile karşılandığını ifade etti. Okuma alışkanlığının sanat eğitiminde önemli bir yer tuttuğuna vurgu yapan Demirci, öğrencilerin gelişimine her anlamda katkı sağlayacak olan Okuma Saati uygulamasının gelişerek süreceğini belirtti. Demirci, roman, hikâye, şiir gibi kurmaca metinlerin yanı sıra Nutuk gibi önemli eserleri okuyan öğrencilerin, ilerleyen dönemde aldıkları eğitimlere paralel olan sanatsal kitaplarla ilgili okumalar da yapacaklarını kaydetti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika