Dolar : Alış : 9.5860 / Satış : 9.6033
Euro : Alış : 11.1566 / Satış : 11.1767
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag16°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 901 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SİNEMAYA GİTMEYEN ÖĞRENCİ KALMAYACAK

21 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » edirne»SİNEMAYA GİTMEYEN ÖĞRENCİ KALMAYACAK
SİNEMAYA GİTMEYEN ÖĞRENCİ KALMAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğinde ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ projesi Edirne’de 265 öğrencinin sinemaya gitmesiyle başladı. Proje kapsamında Edirne’de 3 bin 617 öğrenci sinema ile buluşacak; öğrencilerin ulaşımlarını ise Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü sağlayacak.

  Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğinde düzenlenen ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ projesi 265 öğrencinin sinema ile buluşmasıyla başladı. Edirne Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü; Atatürk Ortaokulu, Mimar Sinan Ortaokulu ve Kadripaşa İlkokulu’nda eğitim gören 265 öğrenciyi sabah okuldan olarak; sinema salonuna götürdü. Çocukların sanatla kültürle buluşturulmasının hedef lendiği proje kapsamında öğrenciler, akranları ile birlikte sinema seyretmenin keyfini yaşadı.

‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ projesi kapsamında 21- 31 Mayıs tarihleri arasında Edirne merkezde faaliyet gösteren 39 okulda eğitim gören toplam 3 bin 617 öğrenci sinema ile buluşacak.

  Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 10 gün boyunca öğrencileri okullarından alarak, sinema salonuna götürecek; gösterim sonunda tekrar okullarına ulaştıracak. Çocukların sanatla kültürle buluşturulmasının hedeflen diği proje kapsamında öğrenciler ‘Keşif Çanakkale’ ve ‘Rafadan Tayfa’ filmlerini izleyecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri