Dolar : Alış : 9.5860 / Satış : 9.6033
Euro : Alış : 11.1566 / Satış : 11.1767
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag20°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 899 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ŞENTOP’TAN EDİRNE’YE DESTEK SÖZÜ

23 Temmuz 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ŞENTOP’TAN EDİRNE’YE DESTEK SÖZÜ
ŞENTOP’TAN EDİRNE’YE DESTEK SÖZÜ

Takya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak; Trakya için önemli kararlar aldılar. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye’nin turizmde en gözde ilk 3 şehri arasında yer alan Edirne için Şentop’tan destek istedi. Edirne’nin turizmde geldiği noktadan çok etkilendiğini ifade eden Prof. Dr. Mustafa Şentop da “Edirne için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri olan Edirne Valisi Ekrem Canalp, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Aydın Karakoç, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin; TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyelerini TBMM Başkanlığı Konutu’nda kabul ederek; akşam yemeği verdi. Trakya’nın istekleri, talepleri, sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği akşam yemeğinde 3 ilde birlikte hareket etme kararı aldı.                 Toplantıda ayrıca Trakya’nın birlikteliğinin önemine değinilerek, Trakya’daki 3 ilinde birlikte entegre projelerle beraber hareket edilmesi; turizm, tarım ve hayvancılık gibi illerin güçlü olduğu yönlerinin daha da ön plana çıkartılması ve 3 ilinde bu konularda birbirine destek olması konusunda mutabakat sağlandı.                                                                                                                                                                                    EDİRNE’YE TAM DESTEK                                                                                                                                                     Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  Edirne’nin turizm hamlelerini ve kentin yaşadığı bazı sorunlarını TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ile paylaştı. Edirne Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve tamamladığı projeler ile devam eden projeler hakkında da bilgiler veren Gürkan, devam eden projeler ve Edirne için yapılması gereken çalışmalar ile ilgili de TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’tan destek istedi.     8 bin 300 yıllık tarihe sahip, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Türkiye’nin Avrupa’ya ve Balkanlara açılan sınır kapısı olan Edirne’nin, 2014 yılında 2 milyon olan turist sayısını; 2018 yılı sonunda 5,5 milyona çıkartarak, Türkiye’nin en çok turist çeken ilk 3 şehri arasında yerini almayı başardığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’deki turizm potansiyelini arttırmak için çok ciddi yatırımlar, çalışmalar yaptık. Edirne artık Türkiye’nin en çok turist alan şehirleri arasında 3. sırada. Şimdiki hedefimiz turizmde yakaladığımız bu ivmeyi kalıcı hale getirmek. Bu konuda bir takım çalışmalar gerçekleştiriyoruz ” diyerek turizmde yaşanan gelişmeleri Prof. Dr. Mustafa Şentop’la paylaştı.                 TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop da “Edirne; Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı, modern yüzü. Edirne’nin turizmde geldiği noktadan çok etkilendim. Kentin turizmde geldiği noktanın bu kadar olduğunu bilmiyordum. Edirne’ye gereken her türlü desteği verecek; her türlü çalışmayı yapacağız” dedi.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri