HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Saros bizim geleceğimizidir

05 Haziran 2020 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»Saros bizim geleceğimizidir
Saros bizim geleceğimizidir

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Saros Körfezine yapılması planlanan Liman Projesi’ne bir kez daha karşı çıkarak, “Dağları, ormanları, dereleri, yaylaları, denizleri ve kıyıları bir avuç rant için heba ettirmeyeceğiz. Bu cennet toprakların taşını, toprağını, suyunu, havasını korumak; hayata karşı en büyük borcumuz” dedi.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yayınladığı mesajında Saros Körfezine yapılması planlanan Liman Projesi’ne bir kez daha karşı çıktı.

Söz konusu projenin doğa ve insan hayatını olumsuz etkileyeceğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sevgili hemşehrilerim; değerli Edirneliler; Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Sanayileşme ve modern teknolojideki hızlı gelişmeler, insanların doğaya müdahale edebilme imkanları sadece Türkiye’yi değil tüm dünyayı ciddi bir çevre sorunuyla karşı karşıya bıraktı. Üstelik son günlerde yaşadığımız salgın hastalıklar, azalan doğal kaynaklar, yaşanan iklim değişikliği, temiz ve güvenilir gıda temininde yaşanan zorluklar temiz ve sağlıklı bir çevreye ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu bir kez daha hatırlattı.   

Çevremizi korumak, doğamıza daha fazla sahip çıkmamız gereken bugünlerde ülkemizde bir avuç rant için kıyılarımız, ormanlarımız, dağlarımız, yaylalarımız heba edilmek istenmektedir. Buna ‘dur’ demek için sesimizi daha fazla duyuracak; bu cennet toprakların taşını, toprağını, havasını, suyunu korumak için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu bizim hayata karşı en büyük borcumuz; bu bizim insanlığa karşı, geleceğe karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Saros Körfezi’ne yapılmak istenen “Likit Doğalgaz Taşımacılığı Limanı” projesi doğa ve insan hayatını olumsuz etkileyecek, bölgenin dengesini bozacaktır. Saros Körfesi, kendi kendi temizleyebilen 3 doğa harikasından birisidir. Saros bizim cennetimiz, geleceğe bırakacağımız emanetimizdir.  5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yapılması planlanan liman projesine hep birlikte karşı çıkalım; geleceğimize sahip çıkalım. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlu olsun” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika